eReport.sk
Slovensko podporuje Ukrajinu
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš. Foto:tasr

Čaputovej „odborník“ Bíreš: Ódorova vláda nemá dostatok času, aby pomohla Slovákom, je to zložité!

Takej vlády niet. Súčasná vláda odborníkov nemá dostatok času na reguláciu cien potravín. Musela by vstúpiť do zákona o cenách a nemá na to podmienky. Riešením by bola pomoc konkrétnej, sociálne slabšej skupine. V piatok to na tlačovej konferencii po rokovaniach so stavovskými a štátnymi organizáciami uviedol minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Edo sa mal držať Igora
  2. richarda sulíka vyšetruje polícia
  3. Nie je rozvoj ako rozvoj

Keď to „neurobí SAMO,“ tak nik

„Pokiaľ by sme mali dať finančnú podporu, tak skupine, ktorá je na to najviac odkázaná. Teda sociálne slabej. Potrebujeme ale doplniť údaje od ministerstva práce,“ uviedol Bíreš s tým, že Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR poskytuje v súčasnosti rôzne formy finančnej podpory. Je však potrebné zistiť, či sú dostatočné na to, aby pokryli cenovú politiku.

Nuž pán Bíreš, máme pre vás jasnú a rýchlu odpoveď, aby ste nemuseli dlho dumať. Pri výške inflácie a slovenských platoch, pre drvivú väčšinu obyvateľstva na Slovensku, NIE. Rozhodne nie sú dostatočné. Chodíte prosím nakupovať do Maďarska, alebo do Poľska? Keď sa môžete toto vážne opýtať?

Zložitosti

„Otázky, ktoré dnes vznikli, boli položené na tom, že informácie nie sú dostatočné medzi rezortami a podnikateľskou sférou. Sú ťažko aplikovateľné. Potravinová skupina pre analýzu potravinovej vertikály je dôležitá. A z tohto dôvodu sme sa zhodli ju aj kreovať,“ vyjadril sa Bíreš.

Ktorý zjavne ovláda to, ako sa žije obyčajným Slovákom, tak dobre, ako slovenčinu.

Takej vlády niet

Slovákov tak môže „tešiť“ aspoň to, že pre Hegerovu a Remišovej neschopnosť neprepadne 22 miliónov eur. A využijú ich u nás utečenci z Ukrajiny. Alebo ich môže „potešiť,“ že neprepadne takmer sto tisíc eur určených na rozvoj Súdnej rady SR. Á jej predseda namiesto toho dostane osobný elektromobil.

Pán Ódor a jeho družina aspoň toto napriek nedostatku času stihol! Ako i schváliť tajomnú pomoc pre Ukrajinu. Za milióny. Ani opoziční politici vraj nedostali informáciu o tom, čo presne bude obsahovať. Nieto ešte občania. A možno je to tak aj lepšie.

Trp Jozef Mak, človek milión si

Ako všetci vieme, po Matovičovo- Hegerovej vláde, je zdravotníctvo ešte v horšom stave, v akom bolo. Takže, ak by priveľa Slovákov dostalo zo spresnenia tejto pomoci, infarkt, nemal by ich ani kto ošetriť. Aj vďaka skvelej „optimalizácii nemocníc.“ Ktorou sme porušili, čo sa dalo.

Po Igorovi a Edovi, tak prišiel na scénu Ľudovít. Menia sa len mená, scéna zostáva rovnaká. Občan, na pomoc počkaj. Do novej vlády. Ak dožiješ.

TrpJozef MakČlovek – milión si, nuž vydržíš všetko, keďže nie je pravda, že najtvrdší je kameň, najmocnejšia je oceľ, ale pravda je, že najviac vydrží na svete obyčajný Jozef Mak. “

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputovej „odborník“ Bíreš: Ódorova vláda nemá dostatok času, aby pomohla Slovákom, je to zložité!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php