eReport.sk
richarda sulíka vyšetruje polícia
Richard Sulík a Igor Matovič ešte ako priatelia. Zdroj: fb Igor Matovic

Nebol náhodou vo vláde? Sulík lamentuje nad katastrofálnym stavom Slovenska: Opraví to náš odborný tím!

Po rokoch stagnácie až úpadku potrebuje Slovensko opäť začať dobiehať Európsku úniu (EÚ), a to najmä v životnej úrovni ľudí. Krajina preto potrebuje rásť rýchlejšie ako iné krajiny únie, v skutočnosti však rastie pomalšie. Vyhlásil to predseda SaS Richard Sulík vo štvrtok pri predstavovaní Rady pre dobiehanie EÚ, ktorá je tretím odborným tímom strany zriadeným pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  2. Aj Demokrati naplno kampaňujú
  3. Obete bezprecedentnej pomoci

Ja som tam nebol!

„Ceny potravín, inflácia všeobecne alebo štátny rozpočet, ktorý sa nachádza v dezolátnom stave. Toto všetko sa týka ekonomickej oblasti a práve tu bude naša Rada pre dobiehanie EÚ predkladať riešenia, ktoré majú pomôcť zvýšiť životnú úroveň pre obyvateľov Slovenska,“ avizoval Sulík.

Nuž, šéf SaS týmto konštatovaním naozaj „objavil Ameriku.“ S bývalými priateľmi z Matovičovej i Hegerovej vlády ho navyše spája tá istá vec. Tvárenie sa, že som za obdobie posledných troch rokov nebol vo vláde.

Nebol pán Sulík náhodou ministrom hospodárstva? Prečo nič z tohto neriešil, keď mal na to všetky možnosti a prostriedky, i moc?

Sulíkova Rada

Predsedať jej bude poslanec Národnej rady (NR) SR a tímlíder pre hospodárstvo SaS Ján Oravec. 

„Rada je odborná platforma, ktorá združuje niekoľkých tímlídrov, členov SaS, ale aj odborníkov z praxe a zástupcov podnikateľov. Budeme sa vo svojej činnosti zameriavať na kľúčové faktory. Ktoré potrebujeme zlepšiť, pokiaľ ide o dobiehanie EÚ,“ priblížil.

Zlepšíme všetko!

Ak sa má zlepšiť životná úroveň slovenských občanov, jedným z kľúčových faktorov podľa Oravca je, aby sa na Slovensku oplatilo podnikať. 

„Zlepšenie podnikateľského prostredia, zosúladenie legislatívnych noriem v oblasti trhu práce s potrebami 21. storočia, lepšie využívanie potenciálu pre slovenské firmy na jednotnom trhu EÚ, rozvoj medzinárodného obchodu, pretože slovenská ekonomika je veľmi malá a zároveň veľmi otvorená. Toto sú všetko konkrétne parametre, ktorými sa budeme zaoberať,“ uviedol.

Seriózna snaha

A hoci by sa teda niekomu mohlo zdať, že ide o predvolebnú kampaň, Oravec tvrdí, že tomu tak rozhodne nie je.

„Nejde o to, že jeden politický subjekt zvolá jednu akciu pred voľbami. Ide tu o serióznu snahu. O permanentný dialóg so všetkými, ktorým leží na srdci to, aby Slovensko bolo úspešnou krajinou v EÚ,“ ozrejmil.

Tí, čo nás spasia

Členmi rady sú poslanci SaS Marián Viskupič a Peter Cmorej. Bývalá predsedníčka parlamentného hospodárskeho výboru Jana Kiššová a bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska Martin Barto.

Taktiež pprávnička Petra Satinová, riaditeľ Burzy cenných papierov Bratislava Lukáš Bonko a generálna riaditeľka MH Manažment Marianna Ondrová.

Tiež europoslanec SaS Eugen Jurzyca, predseda Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf, expert na ekonomický rozvoj a trhové reformy Marián Tupý, prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Solík a viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov Róbert Spišák.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebol náhodou vo vláde? Sulík lamentuje nad katastrofálnym stavom Slovenska: Opraví to náš odborný tím!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php