eReport.sk
Juraj Blanár. Foto: youtube

Blanár upozorňuje: Takmer všetci Slováci sú nespokojní s riešením krízy, snáď sa dočkáme zmeny!

Podpredseda parlamentu a opozičnej strany Smer-SD Juraj Blanár upozorňuje, že viac ako polovica Slovákov priamo vníma pokles svojej životnej úrovne počas posledných rokov.

Takmer 85 percent Slovákov zároveň nie je spokojných s tým, ako vlády posledných rokov riešili hospodársku krízu, ktorá priamo súvisí s ich životnými nákladmi. Blanár sa pritom odvoláva na uznávanú štatistiku.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Béla Bugár
  2. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
  3. Čo to Stančík predvádza?

Rozvrat vo viacerých oblastiach

„Viac ako polovica Slovákov vníma pokles svojej životnej úrovne a očakáva, že to tak bude aj v budúcom roku. 52 % obyvateľov nášho štátu má v tom jasno a potvrdzuje to aj najnovší prieskum verejnej mienky Eurobarometer 2023. Dokonca až 84 % opýtaných na Slovensku nie je spokojných s tým, ako ich vlastná krajina riešila krízu životných nákladov,“ tvrdí Blanár.

Nespokojnosť ľudí podľa neho priamo súvisí s rozvratom spoločnosti vo viacerých oblastiach, na ktorý parlamentná opozícia často upozorňuje. „Sú to smutné štatistiky, ktoré len potvrdzujú rozvrat za posledné roky. Vládnutie I. Matoviča, ale aj E. Hegera, R. Sulíka, V. Remišovej či B. Kollára prinieslo do našej spoločnosti nielen zneužívanie a ohýbanie práva, boj proti vlastným občanom a napätie, ale aj ťažkú hospodársku situáciu,“ uviedol Blanár.

Blanár vyzýva aj európske inštitúcie

Pokiaľ sa sociálnym témam nechce venovať súčasný parlament, ani súčasná vláda, ktorá rieši hlavne Ukrajinu, alebo najnovšie predsedu súdnej rady Jána Mazáka a jeho služobné auto, mali by sa nimi podľa neho zaoberať európske inštitúcie. Aj pre tie je však, zdá sa, prvoradým záujmom Ukrajina. Je preto otázne, či sa Slováci nápravy situácie nedočkajú až po parlamentných voľbách na Slovensku, ak vôbec.

„Občania SR si želajú, aby sa aspoň Európsky parlament venoval najmä podpore hospodárstva a vytváraniu nových pracovných miest (40 %). Ako aj boju proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu (36 %). Ak totiž zlyhávajú štátne inštitúcie u nás, tak si Slováci želajú takúto pomoc z únie, ktorá vznikla ako projekt mierovej a hospodárskej spolupráce. Veríme, že na Slovensku sa dočkáme zmeny o necelé 4 mesiace. Tie európske voľby nás čakajú presne o rok (6. – 9. júna 2024),“ dodal Blanár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár upozorňuje: Takmer všetci Slováci sú nespokojní s riešením krízy, snáď sa dočkáme zmeny!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php