eReport.sk
Šokujúca smrť novinára
Americký futbalový novinár Grant Wahl. Foto: twitter.com/GrantWahl

Šokujúca smrť novinára (†48): Zomrel počas zápasu na futbalovom šampionáte v Katare!

Šokujúca smrť novinára! Renomovaný americký futbalový žurnalista Grant Wahl zomrel v piatok po kolapse na štadióne v Lusaile počas štvrťfinálového duelu MS medzi Argentínou a Holandskom. Mal 48 rokov, presná príčina jeho úmrtia nebola bezprostredne známa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pomáhal mu hlavne Čentéš
  2. Svet hokeja ponorený v slzách
  3. Na archívnej snímke z 18. septembra 2022 raper Coolio vystupuje na festivale Riot Fest v Chicagu.

„Ďakujeme Grantovi za jeho obrovskú oddanosť a vplyv na náš šport v Spojených štátoch,“ reagovala Futbalová federácia USA (US Soccer) na správu o smrti Wahla, ktorý pracovne pokrýval už svoj v poradí ôsmy svetový šampionát. Patril medzi najznámejších futbalových žurnalistov v zámorí.

Lekári mu už pomôcť nedokázali

Podľa svedectva prítomných novinárov Wahl počas predĺženia zápasu skolaboval a priamo na tribúne sa mu lekári snažili poskytnúť akútnu pomoc. Napriek tomu neskôr zomrel. Ešte pred predĺžením opísal na sociálnej sieti vyrovnávajúci gól Holandska na 2:2 vetou: „Neuveriteľný gól po štandardnej situácii“.

Test na covid-19 mal negatívny

Už v predchádzajúcich dňoch sa sťažoval na zdravotné problémy. „Prechladnutie z uplynulých desiatich dní sa v deň zápasu USA – Holandsko zmenilo na niečo vážnejšie,“ uviedol minulý víkend Wahl na svojej webstránke. V mediálnom centre mu potom lekári naordinovali antibiotiká a sirup proti kašľu s tým, že pravdepodobne ide o zápal priedušiek. Test na covid-19 mal negatívny, svoje ťažkosti pripisoval aj prepracovanosti, nedostatku spánku a veľkej miere stresu.

Podporoval LGBTI komunitu

Wahl si na začiatku turnaja v Katare obliekol pred duelom USA s Walesom dúhové tričko na podporu LGBTI komunity a na štadióne v Al Rajáne ho preto na 25 minút zadržali. Neskôr informoval, že sa mu za to Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) ospravedlnila.

V rokoch 1996 až 2021 pracoval pre prestížny americký športový magazín Sports Illustrated. Spolupracoval aj so spoločnosťami CBS a Fox Sports, pripomenula agentúra AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúca smrť novinára (†48): Zomrel počas zápasu na futbalovom šampionáte v Katare!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti