eReport.sk
Členovia čestnej stráže sa pripravujú na príchod švajčiarskeho prezidenta Didiera Burkhaltera a talianskeho prezidenta Giorgia Napolitana v Berne 20. mája 2014.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Švajčiarsko nasadilo armádu na pomoc v boji proti covidu

Švajčiarska vláda schválila nasadenie armády na pomoc v nemocniciach a očkovacích centrách a pomôže aj s prepravou pacientov chorých na COVID-19. V utorok to oznámila vláda v Berne, ktorú citovala tlačová agentúra DPA.

Kantóny budú môcť tiež požiadať o dodatočnú podporu z rezervy 2500 vojakov, ak nebudú ich vlastné personálne rezervy stačiť. Nemocnice v niektorých oblastiach totiž využívajú už takmer všetky svoje kapacity.

Takmer tretina pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti vo Švajčiarsku bojuje s covidom, uviedol Spolkový úrad verejného zdravia. Toto je tretia mobilizácia príslušníkov armády vo Švajčiarsku od začiatku pandémie, predtým boli vojaci nasadení na jar a na jeseň 2020.

Za posledných 14 dní bolo vo Švajčiarsku covidom nakazených takmer 1270 ľudí na 100.000 obyvateľov. V krajine nevypočítavajú sedemdňovú incidenciu. Miera očkovania vo Švajčiarsku je v súčasnosti 66 percent.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pracovník očkovacieho centra drží v ruke ampulku s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Astrazeneca v Drážďanoch.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Švajčiarsko nasadilo armádu na pomoc v boji proti covidu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti