eReport.sk
Pracovník očkovacieho centra drží v ruke ampulku s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Astrazeneca v Drážďanoch.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/dpa

Švajčiari „vytlačili“ vakcínu od AstraZenecy zo svojho trhu: Nechcú ju používať celoplošne!

Britská farmaceutická spoločnosť AstraZeneca stiahla žiadosť o schválenie svojej proticovidovej vakcíny vo Švajčiarsku. Urobila tak po tom, ako švajčiarske úrady naznačili, že vakcínu schvália iba pre ľudí vo veku nad 50 rokov, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

AstraZeneca požiadala švajčiarsky regulačný úrad pre lieky Swissmedic o schválenie svojej vakcíny v októbri 2020. Swissmedic opakovane uviedol, že nemá dostatok potrebných údajov, aby vakcínu od spoločnosti AstraZeneca schválil pre celoplošné použitie.

Švajčiarsko si od AstraZenecy objednalo celkovo 5,3 milióna dávok vakcíny. V priebehu schvaľovacieho procesu však už 440.000 dávok tejto očkovacej látky darovalo skupine piatich rozvojových krajín.

AstraZeneca a Oxfordská univerzita, ktorá sa podieľala na vývoji tejto vakcíny, poukazujú na to, že už bola schválená v približne 50 krajinách sveta. Mnohé európske krajiny však pozastavili očkovanie touto vakcín pre rôzne vekové skupiny, pripomína Reuters.  

 

Zdroj: tasr

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Švajčiari „vytlačili“ vakcínu od AstraZenecy zo svojho trhu: Nechcú ju používať celoplošne!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti