eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Švajčiari zamávali reštrikciám: Tamojšia vláda stopla všetky opatrenia proti covidu!

Vo Švajčiarsku prestali v piatok platiť všetky celoštátne protiepidemické opatrenia vrátane povinnosti nosiť rúško vo verejnej doprave či v zdravotníckych zariadeniach. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Švajčiarska vláda deaktivovala oficiálnu aplikáciu na trasovanie kontaktov a ľudia nakazení koronavírusom už nie sú povinní absolvovať domácu karanténu. Úrady však ľuďom s príznakmi covidu odporúčajú, aby zostali doma.

Vláda zdôvodnila uvoľnenie opatrení stabilnou situáciu v nemocniciach a tým, že obyvateľstvo má už vysokú mieru imunity. Hodnota sedemdňovej incidencie, teda počtu infikovaných pripadajúcich na 100.000 obyvateľov za týždeň, je v polovici z 26 švajčiarskych kantónov menej ako 1000.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. covid, vakcíny, tri
  2. Ignazio Cassis
  3. Pracovník očkovacieho centra drží v ruke ampulku s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Astrazeneca v Drážďanoch.
  4. Členovia čestnej stráže sa pripravujú na príchod švajčiarskeho prezidenta Didiera Burkhaltera a talianskeho prezidenta Giorgia Napolitana v Berne 20. mája 2014.

Ako pripomína DPA, vo Švajčiarsku prestala platiť väčšina proticovidových opatrení ešte v polovici februára. Vláda chce však byť v stave zvýšenej ostražitosti najmenej do jari 2023. To znamená, že existujúca infraštruktúra pre testy, očkovanie a trasovanie kontaktov môže byť v prípade potreby rýchlo obnovená.

Jednotlivé švajčiarske kantóny môžu navyše v prípade potreby prijať vlastné, prísnejšie opatrenia, približuje DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Švajčiari zamávali reštrikciám: Tamojšia vláda stopla všetky opatrenia proti covidu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti