eReport.sk
Najvyššia úmrtnosť na svete
Na archívnej snímke vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok. Foto: tasr

Šutaj Eštok víta Žilinkove vyšetrenie nadúmrtnosti počas covidu: Mali sme najviac úmrtí na svete!

Najvyššia úmrtnosť na svete. Generálny manažér politickej strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok víta jedno z najnovších rozhodnutí generálneho prokurátora Maroša Žilinku! Ten sa po televíznej reportáži o štúdii „Nadúmrtnosť na COVID-19 v kontexte rozhodnutí zdravotnej politiky (roky 2020-2022) rozhodol, že Generálna prokuratúra SR preverí vážne skutočnosti, na ktoré štúdia poukazuje. Ak sa preukáže, že vládni politici a vysokí úradníci v rezorte zdravotníctva svojimi rozhodnutiami spôsobili radikálny nárast počtu mŕtvych, mohli by niesť aj trestnoprávnu zodpovednosť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  2. Nastal čas niesť zodpovednosť?
  3. Demokratické hodnoty sa zase prejavili?
  4. Žilinka v parlamente

Najvyššia úmrtnosť na svete

„Vítam krok Generálnej prokuratúry SR, ktorá preveruje skutočnosti, vyplývajúce zo štúdie „Nadúmrtnosť na COVID-19 v kontexte rozhodnutí zdravotnej politiky (roky 2020 – 2022)“ v súvislosti s manažmentom pandémie. Nemôžme sa uspokojiť s tým, že pandémia bola na celom svete. Ako krajina sme mali najviac úmrtí na svete v prepočte na počet obyvateľov. Som presvedčený, že tisíckam obetí sa dalo predísť, ak by Igor Matovič nepchal nos tam, kam nemal a nechal manažovanie pandémie na odborníkov,“ napísal Šutaj Eštok na sociálnej sieti.

Celoplošné testovanie a nákup neregistrovanej vakcíny

Opozícia si zlyhania počas najvyšších vĺn pandémie spája hlavne s menom expremiéra a exministra financií Igora Matoviča, ktorý šéfuje najsilnejšej vládnej strane OĽANO. Tá sa podľa mladého politika mala v čase pandémie riadiť hlavne názorom odborníkov, nie svojho lídra, ktorý s oblasťou zdravotníctva nemá odborné skúsenosti.

„Obe jeho celoplošné testovania, nákup neregistrovanej vakcíny Sputnik, nelogické, ba často až protichodné opatrenia, to všetko sa odzrkadlilo na tom, že ľudia na Slovensku umierali rýchlejšie ako ľudia v rozvojových krajinách. Dospel čas zhodnotiť, aký efekt mali prijímané opatrenia a či nie je na mieste vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti,“ dodal Šutaj Eštok.

Zdroj: Fb M.Š.Eštok


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok víta Žilinkove vyšetrenie nadúmrtnosti počas covidu: Mali sme najviac úmrtí na svete!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti