tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudovít Makó, jeden z najkľúčovejších kajúcnikov na Slovensku.
Ľudovít Makó. Foto: tasr

Superkajúcnik Makó prvýkrát zareagoval na útoky šéfa Smeru! Fico mu nepovie inak ako udavač

Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovít Makó tvrdí, že sa vlani v lete už po parlamentných voľbách stretával s lídrom Smeru Robertom Ficom. Podľa jeho slov mu zadával rôzne úlohy. Makó to povedal novinárom po piatkovom pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v kauze Judáš.
      
Spolupracujúci obvinený Ľudovít Makó prvýkrát zareagoval na útoky šéfa Smeru-SD Roberta Fica, ktorý ho dlhodobo označuje za „udavača“. Robert Fico tvrdí, že Ľudovít Makó vypovedá na zákazku polície a je „univerzálny kajúcnik“ či inštruovaný „nájomný svedok“. Makó novinárom povedal, že Fico šíri klamstvá a hoaxy. 

GALÉRIA: Makó na Špecializovanom trestnom súde reagoval aj na otázky novinárov

Fotografie v galérii – Foto: tasr

„Ak som nedôveryhodný svedok alebo nedôveryhodný človek, za otázku stojí, prečo sa so mnou ešte minulý rok v lete stretával a zadával mi rôzne úlohy. Nebol v nadradenej pozícii, požadoval odo mňa informácie,“ vyhlásil Makó s tým, že sa s ním šéf Smeru stretával, keď už on sám vo funkcii šéfa KÚFS nebol a Fico bol už v opozícii. Konkrétnejšie však tieto vyjadrenia komentovať nechcel, pretože údajne o tom vypovedal v inom prípade. „Nemôžem sa k tomu vyjadriť,“ uviedol kajúcnik.

Vypovedal dva dni po sebe

Makó bol v piatok svedčiť na súde v korupčnej kauze, v ktorej figurujú bývalý predstaviteľ Slovenskej informačnej služby Peter Gašparovič a expolicajt Ladislav Vičan. Podľa obžaloby zobrali úplatok za zrušenie predbežného opatrenia Kriminálnym úradom finančnej správy, ktorý zablokoval obchodnej spoločnosti majetok. Makó potvrdil, že vedel o úplatku od majiteľa firmy. Pomoc pre firmu mal od neho žiadať bývalý námestník SIS Boris Beňa.

Makó ukázal prstom na viaceré veľké ryby:

  1. NAKA

Beňa, ktorý už v prípade uzavrel dohodu o vine a treste, sa v piatok pred súd postavil ako svedok. V súvislosti so štvrtkovou výpoveďou obžalovaného Petra Gašparoviča, že sa s podnikateľom stretával v rámci plnenia služobných povinností, skonštatoval, že „je to jeho právo ako obvineného aj vymýšľať, aj hovoriť, že moja výpoveď je klamlivá


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Superkajúcnik Makó prvýkrát zareagoval na útoky šéfa Smeru! Fico mu nepovie inak ako udavač

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku