eReport.sk
NAKA
Ilustračná snímka. Foto: tasr

NAKA zasahovala v Nitre, zadržať mala exriaditeľa daňového úradu: Údajne to súvisí aj s Makóom!

V Nitre v stredu v skorých ranných hodinách zasahovala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Zásah mal súvisieť s miliónovými vratkami DPH. Podľa informácií, ktoré zverejnila televízia TA3, policajti zadržali bývalého riaditeľa nitrianskeho daňového úradu Radoslava U. a ďalšieho muža Ladislava S.

„Prípad súvisí so známymi menami z aktuálne známych najväčších káuz, bývalým riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makóom, podnikateľom Michalom Suchobom a bývalým riaditeľom Finančnej správy Františkom Imreczem,“ uviedla TA3.

Ľudovít Makó, jeden z najkľúčovejších kajúcnikov na Slovensku.

Ľudovít Makó. – Foto: tasr

Ako uviedla hovorkyňa Finančnej správy SR Martina Rybanská, v tomto prípade ide o spoločnú akciu Finančnej správy (FS), Úradu špeciálnej prokuratúry a Národnej kriminálnej agentúry Policajného zboru SR. „Prezident FS už v apríli tohto roka prijal potrebné opatrenia, aby medializované obvinenia voči niektorým príslušníkom FS preveril. Vzhľadom na to, že ide o prípad, ktorý vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní, nie je možné k nemu uvádzať podrobnosti. V žiadnom prípade nechceme narúšať vyšetrovanie polície,“ uzavrela Rybanská.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport