eReport.sk
Šmyhaľ sa poďakoval Leyenovej
Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ. Foto: tasr/ap

Šmyhaľ: Summit Ukrajiny a EÚ v Kyjeve ukáže Rusku, že demokratické krajiny nikdy nerozdelí!

Summit je silným signálom. Summit Ukrajiny a Európskej únie sa tento piatok uskutoční v Kyjeve, potvrdil v utorok predseda ukrajinskej vlády Denys Šmyhaľ. TASR o tom informuje podľa agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Len tak Rusko prehrá!
  3. Sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a rakúsky prezident Alexander Van der Bellen počas tlačovej konferencie v rámci oficiálnej návštevy Slovenska v Bratislave 31. januára 2023.

Summit Ukrajina-EÚ sa bude konať v Kyjeve 3. februára,“ povedal Šmyhaľ na zasadnutí vlády. Označil ho za veľmi dôležitý v rámci úsilia svojej krajiny stať sa členom EÚ.

Summit je silným signálom

„Skutočnosť, že sa tento summit bude konať v Kyjeve, je silným signálom pre partnerov i nepriateľov,“ vyhlásil ukrajinsky premiér. Detaily o účastníkoch z EÚ neposkytol.

Spravodajský portál Politico v pondelok uviedol, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj privíta predsedníčku Európskej komisie (EK) Ursulu von der Leyenovú i šéfa Európskej rady Charlesa Michela.

Spojenci navždy

Summit vo vojnovej zóne má podľa Šmyhaľa ukázať Rusku, že jeho snahy rozosievať nezhody medzi západnými spojencami Kyjeva a brániť Ukrajine vo vstupe do EÚ sú márne.

Ukrajinský premiér dodal, že vo štvrtok sa uskutoční ďalšie kľúčové podujatie – vôbec prvé konzultácie medzi vládou Ukrajiny a Európskou komisiou. Ukrajina získala kandidátsky štatút EÚ v júni minulého roka.

Politico

Tiež uviedlo, Šmyhaľ očakáva, že Únia prijme Ukrajinu do svojich radov do roku 2026. táto požiadavka podľa Politica, ale nemusí byť u mnohých európskych lídrov vnímaná pozitívne. Keďže len nedávno Ukrajine udelili štatút kandidátskej krajiny. A pred pár týždňami sa prevalilo, že na Ukrajine, dokonca i v samotnej vláde Zelenského, bujnie korucpia.

Zdroj: tasr, Politico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šmyhaľ: Summit Ukrajiny a EÚ v Kyjeve ukáže Rusku, že demokratické krajiny nikdy nerozdelí!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti