eReport.sk

Sulíka opustila pravá ruka. Kiššová mu už nerobí poradkyňu

Čo sa stalo? Vzťah liberálov Jany Kiššovej a Richarda Sulíka nebol vždy úplne ideálny. Najskôr si rozumeli, veď blondínka bola zakladajúcou členkou SaS. V roku 2019 sa však pridala na stranu „galkovcov“, ktorí zakotvili v Demokratickej strane. No od nich tiež odišla, aby sa opäť spojila so Sulíkom.

Do SaS síce nevstúpila, no ešte pred voľbami sa nechala počuť, že svoj hlas dá práve SaS. „Kto je bez chyby? Vy? Oni? Ja?“ pýtala sa vtedy Kiššová a zdôvodňovala, prečo práve liberáli. Po voľbách začala radiť Richardovi Sulíkovi ako ministrovi hospodárstva. Bola jeho pravou rukou, na ktorú sa mohol spoľahnúť. Lenže na sociálnej sieti prezradila, že aj s týmto flekom je už koniec.

– Foto: fb/jana.kissova.585

Na naše otázky, prečo sa tak rozhodla, neodpovedala. Ozvalo sa však ministerstvo hospodárstva. „Jana Kiššová pôsobila na pozícii poradkyne ministra hospodárstva počas obdobia, kedy MH SR pripravovalo a vyplácalo podnikateľom rôzne formy pomoci počas koronakrízy. Išlo o dočasnú výpomoc, na tomto poste ju nikto nenahradil,“ odkázali z tlačového odboru rezortu.

Kiššová radila Sulíkovi. S tým je už koniec. – Foto: tasr

Kiššová bola dlhoročnou členkou SaS. V roku 2019 po sérii vnútrostraníckych nezhôd však odišla spolu s Ľubomírom Galkom, Natáliou Blahovou a Jozefom Rajtárom do Demokratickej strany. Dokonca bola jej podpredsedníčkou a uvažovať sa malo aj nad tým, že bude volebnou líderkou. Z toho však nakoniec zišlo a zo strany odišla. „Ak budem vedieť vo verejnom živote nejak pomôcť, budem tak konať. A všetkým, ktorí to myslia s našou krajinou v politike dobre, prajem veľa úspechov,“ nechala sa vtedy počuť. O pár mesiac neskôr už radila Richardovi Sulíkovi na ministerstve hospodárstva.

Čítajte viac:

  1. Natália Blahová
  2. Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíka opustila pravá ruka. Kiššová mu už nerobí poradkyňu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport