eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Už sa valí špina! Mikulec sa obul do Kiššovej: Nekompetentná a vkuse s mobilom v ruke!

Ak ste si doteraz mysleli, že koaličný spor vedú iba premiér Igor Matovič a minister hospodárstva Richard Sulík, tak vás vyvedieme z omylu. Najnovšie si skočili do vlasov minister vnútra Roman Mikulec a Sulíkova poradkyňa Jana Kiššová.

Mikulca zrejme poriadne vytočil Kiššovej status. V ňom sa zastala Richarda Sulíka, kvôli (ne)nakúpeným antigénovým testom. Práve to vyčíta premiér a tvrdí, že aj vďaka tomu bude na Slovensku lockdown. „Nie je pravdou, že náš rezort dostal úlohu zaobstarať testy 18. 11. Vláda opravovala svoje uznesenie na vykonateľné, ktorým nás touto úlohou zaviazala až 4. 12. A to po tom, čo tú úlohu nedokázal zabezpečiť rezort vnútra. Ten tú úlohu dostal začiatkom novembra, no po týždni to zrejme vzdal,“ napísala na svojej sociálnej sieti Kiššová, čo Mikulca zdvihlo zo stoličky. „9. novembra prijal Ústredný krízový štáb rozhodnutie, podľa ktorého má Ministerstvo vnútra zabezpečiť nákup antigénových testov ako centrálny verejný obstarávateľ. Uznesenie Ústredného krízového štábu nie je právne záväzné, má len odporúčací charakter. Na to, aby sme mohli konať, je potrebné, aby takéto uznesenie schválila Vláda SR. Materiál však na rokovanie vlády predložený nebol, vzhľadom na to, že úloha bola presmerovaná na vás,“ nechal sa počuť minister vnútra s tým, že ak by to skončilo u nich, testy by tu už dávno boli.

Na záver si však Mikulec neodpustil pár slov a poriadne si rypol do kolegyne. „Ak pani Kiššová nemá ani základné vedomosti o fungovaní a štatúte Ústredného krízového štábu vyvstáva otázka, či je skutočne osobou kompetentnou zastupovať riadneho člena – predsedu strany SaS. Na zasadnutí krízového štábu doposiaľ sama nič konkrétne nenavrhla, všetky jej vstupy boli len predmetom diskusie, neboli však ničím konkrétnym a hmatateľným, o čom by Ústredný krízový štáb mohol hlasovať. Pri kľúčových hlasovaniach navyše nikdy nehlasovala proti, veľmi často sa len alibisticky hlasovania zdržala. Ak sa niekedy pani Kiššová do diskusie zapojí, je to zväčša bohužiaľ len s mobilom v ruke a s dodatkom, že „len posúva, čo dostala“. Vzhľadom na takúto mieru neprofesionality by preto mala zvážiť akékoľvek verejné vyjadrovanie sa na túto tému,“ dodal šéf rezortu vnútra.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport