eReport.sk
Sulík
Richard Sulík, foto: tasr

Sulík naštval Slovákov. Toto mu odkazujú za nenosenie rúška


Kázal dodržiavať pravidlá, no tie sám porušil. Richard Sulík po nočnom výpade v centre Bratislavy pozabudol na korona opatrenia. Vo večerných hodinách po odchode z luxusnej reštaurácie si po ulici veselo vykračoval bez rúška. A to len krátko po tom, čo vláda dala zelenú lockdownu. Po medializovaní Sulíkova zábudlivosť rozpálila na internete niektorých Slovákov. Tí mu nič nedarovali.

„Odvolať, ako Prymulu,“ píše jeden z nespokojných Slovákov na sociálnej sieti. Naráža tak na českú kauzu okolo ministra zdravotníctva Romana Prymulu. Toho portál Blesk nafotil bez rúška v reštaurácii, a to v deň, keď naši západní bratia odštartovali lockdown. „Vodu káže, víno pije,“ odkazuje ďalší diskutujúci. „V Čechách kvôli tomu odvolávajú Prymulu. U nás to asi nehrozí, títo môžu všetko. Iba nás budú pokutovať a trestať,“ objavilo sa na sociálnej sieti od ďalšieho kritika. „Hlavne, že pesnička: Nasaď si“ odkazuje ďalší komentár na nedávnu bizarné edukatívne video z dielne SaS, v ktorom vystupuje samotný Sulík. V ňom pripomína dodržiavanie bezpečnostných opatrení do rytmu pesničky od McHammer – U Can’t Touch This zvučným zvolaním: „Nasaď si“.

Zdroj videa: Facebook/Richard Sulík

Mal by ísť príkladom

Ku kritike sa pridal aj politológ RadoslavŠtefančík. Ten prizvukuje, že ľudia majú v súčasnosti plné zuby rôznych vládnych nariadení a pravidiel a sú frustrovaní z niektorých bezpečnostných opatrení, ktoré prinášajú korona časy. „Niektorí si dokonca stále myslia, že koronavírus je výmysel s cieľom obmedziť ľudí na ich slobode. A nielen Kňažko, ale dokonca už aj Kotleba je platený Sorosom,“ sumarizuje s dávkou irónie politológ pre eReport.sk..

Taktiež si myslí, že práve politické špičky by mali ísť ľuďom v týchto neľahkých časoch príkladom. „Ak nás politickí predstavitelia vyzývajú, aby sme ťahali teraz všetci za jeden povraz, mali by sme to robiť skutočne všetci do nohy. Sulíka nevynímajúc,“ podčiarkol Štefančík.

Richard Sulík pozabudol v centre Bratislavy na rúško. Foto: Vlado Benko jr.

Hore bez

Práve Sulík len krátko po tom, ako vláda schválila lockdown, vyštartoval do centra hlavného mesta. Vo štvrtok si tak posedel s bratislavským županom Jurajom Drobom. Obidvaja sa po odchode z podniku neunúvali nasadiť rúško. „Žiaľ, pri odchode som si ho, ako na potvoru zabudol v reštaurácii na stole, čo  som si uvedomil až na polceste k autu. Keďže som mal v aute ďalšie, už som sa nevracal,“ vykrúcal sa kajúcne pre eReport.sk Sulík.

Droba, ktorý takisto v nočných hodinách nešiel svojim voličom dvakrát príkladom tvrdí, že rúško nosí pravidelne. „Rúško nosím pravidelne. Muselo ísť o okamih, keď som sa presúval z reštaurácie do auta,“ priznal Droba.

Zdroj foto: Vlado Benko jr., tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík naštval Slovákov. Toto mu odkazujú za nenosenie rúška

KOMENTOVALI STE: