eReport.sk
Sulík
Foto: tasr

EXKLUZÍVNE FOTO Ale, ale, pán Sulík, pre vás nariadenia neplatia? Po ulici pobehoval bez rúška

Vodu káže, víno pije! Dnes sa pod českým ministrom zdravotníctva Romanom Prymulom zatriasla vládna stolička, pretože ukázal chrbát nariadeniam vlastného kabinetu. Zdá sa, že nosenie rúška je „proti srsti“ aj slovenským politickým špičkám. Líder liberálov a minister hospodárstva Richard Sulík sa totiž, potom čo sa „uvaril“ vládny lockdown postavil k pravidlám ohľadom pandémie naozaj liberálne. Zatiaľ čo bežní ľudia musia dodržiavať vládne nariadenia ohľadom nosenia rúšok, Sulík si včera pokojne vykračoval po ulici „na ostro“.

Prísne opatrenia pre politické špičky neplatia? Od 15. októbra na základe vládnych nariadení obyvatelia musia nosiť rúška alebo iné prekrytie tváre. Podľa pravidiel rúško nie je povinné v nezastavaných oblastiach, kde musíte byť vzdialení od cudzích osôb aspoň päť metrov. Jedno z najkritizovanejších štátnych opatrení porušil, ten čo by ho mal dodržiavať v prvom rade. A to minister hospodárstva Richard Sulík.

Prichytení hore bez

Na drinku počas korony? Šéf liberálov sa včera vybral do centra Bratislavy  do jedného z luxusných podnikov na Hviezdoslavovom námestí. Večer strávil s parťákom, bratislavským županom Jurajom Drobom.

Richard Sulík sa trochu pozabudol. Na ulici si totiž nenasadil rúško. Foto: Vlado Benko jr.

Na nočnom výlete obidvoch liberálov by nebolo nič zvláštne, ak by pri odchode z podniku obidvaja neporušili jedno z pravidiel, ktoré odklepla práve vláda, ktorej členom je samotný Sulík. Na nočných záberoch je jasne vidieť, že Sulík a dokonca ani Droba si na ulici nenasadili rúško. Následne tak nasadajú na zadné sedadlo auta, samozrejme, stále bez prekrytia tváre.

Sulíkova deravá pamäť

Už mu nie je do spevu? Sulík pritom len nedávno svojim uleteným videom na sociálnej sieti ľudí vyzýval dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Medzi nimi okrem iného aj na  nosenie rúška, ktoré pripomínal do rytmu pesničky od McHammer – U Can’t Touch This zvučným zvolaním: „Nasaď si“. No, prečo si „nenasadil“ Rišo rúško včera?

Ešte nedávno Sulík radil v kurióznom videu: „Nasaď si!“ Včera si, ale nenasadil. Zdroj: fb/sas

Prečo sa liberál rozhodol kašľať na pravidlá, ktoré ostatným radí dodržiavať, sme sa opýtali samotného Sulíka. Ten uznal, že pri vystupovaní z auta a pri vstupe do reštaurácie rúško mal. „Žiaľ, pri odchode som si ho, ako na potvoru zabudol v reštaurácii na stole, čo  som si uvedomil až na polceste k autu. Keďže som mal v aute ďalšie, už som sa nevracal,“ vykrúcal sa kajúcne pre eReport.sk Sulík.

Po návšteve luxusnej reštaurácie si s nasadzovaním rúška nerobil veľkú hlavu ani Sulíkov parťák, bratislavský župan Juraj Droba. Foto: Vlado Benko jr.

K téme sme oslovili aj bratislavského župana. „Rúško nosím pravidelne. Muselo ísť o okamih, keď som sa presúval z reštaurácie do auta,“ priznal Droba.

Načasovanie im fakt nevyšlo! Prešľap obidvoch špičkových politikov sa udial krátko po tom, ako  vláda odklepla čiastočné priškrtenie ekonomiky a zákaz vychádzania známe aj ako lockdown.

Zdroj: Vlado Benko jr., tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE FOTO Ale, ale, pán Sulík, pre vás nariadenia neplatia? Po ulici pobehoval bez rúška

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php