eReport.sk
Rusko a Putin
Andrej Stančík spolu s kolegom Tomášom Šudíkom na pôde NR SR. Zdroj: FB A. Stančík

Matovičovmu poslancovi Šudíkovi sa nepáči slovenská vlajka v parlamente: Zakázaná vizuálna pomôcka!

Šudíkovi sa nepáči slovenská vlajka. Pri parlamentnom hlasovaní o ústavnej úprave skracovania volebného obdobia priniesli poslanci opozičnej strany Smer-SD do pléna dve veľké slovenské vlajky. Chceli tým vyjadriť protestný postoj k vylúčeniu referenda z možných ciest ako skrátiť volebné obdobie. Poslanci OĽANO však nemajú pochopenie nie len pre referendum, ale ani pre takúto vizuálnu pomôcku. Považujú ju totižto za zakázanú.

Šudíkovi sa nepáči slovenská vlajka

„Smeráci v minulom volebnom období schválili zákon, ktorý zakazuje v pléne NR SR vizuálne pomôcky. Dnes však s jednou do parlamentu prišli,“ uviedol poslanec OĽANO Tomáš Šudík na sociálnej sieti.

Minulosť vraj bola hrozná

Zatiaľ čo množstvo ľudí protestuje proti súčasnej vláde a žiada predčasné voľby, Matovičov poslanec považuje za zlú hlavne minulosť. Konkrétne minulosť v podobe vlád Smeru. „Bola to hrozná doba a mám pocit, že mnohí na ňu zabudli. O to viac sa ju budem snažiť pripomínať,“ podotkol Šudík.

Predčasné voľby vraj nie sú vôľou ľudu

Je zaujímavé, že predčasné voľby ako požiadavka desiatok tisícov ľudí na protestoch Za slušné Slovensko boli brané za akýsi záväzok, zatiaľ čo vyjadrená vôľa 1,2 milióna ľudí je vládou prezentovaná ako výmysel konkrétnej opozičnej strany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slušnosť a dobro
  2. Už by aj stačilo!
  3. Ján Mažgút
  4. Čaputová sa definitívne rozhodla

„Falošní vlastenci dnes hovoria o predčasných voľbách ako o vôli ľudu. V roku 2018 však ich názor bol, že predčasné voľby sú popretím výsledkov parlamentných demokratických volieb,“ uzavrel Šudík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičovmu poslancovi Šudíkovi sa nepáči slovenská vlajka v parlamente: Zakázaná vizuálna pomôcka!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre