tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: profimedia

Stylistka Andrea Ziegler radí: Takto počas Vianoc a Silvestra zažiarite!

Ako byť trendy na Vianoce a na Silvestra nám prezradila známa stylistka Andrea Ziegler. Hitom týchto sviatkov je úplet, ktorý lichotí postave! Viac o tipoch a trendoch na tohtoročné sviatky sa dozviete v rozhovore s odborníčkou.

Ste známou stylistkou. Ako by sa mali dámy obliekať cez Vianoce, teda počas sviatočných dní plných osláv a dobrého jedla?

Vianoce sú pre mňa sviatkom pohody a pokoja. Preto by mali byť dámy oblečené pekne ale pohodlne. Nemusia sa parádiť do spoločenského oblečenia, ak tak nechcú. Dnes je v ponuke kolekcií značiek či návrhárov veľmi pekné domáce oblečenie, ktoré má vianočný sviatočný nádych.

Ak sa, ale predsa rozhodnú obliecť niečo slávnostnejšie, dbala by som na typologické pravidlá. Či sa rozhodnú pre šaty či blúzku s nohavicami je to na nich. Hlavne nech oblečenie lichotí postave a tiež farebne ladí s podtónom pokožky. Ligotavý outfit práve v tento sviatok je priam tradičný. Pozor na doplnky, už to netreba preháňať. Menej je viac a oblečenie sa už dostatočne samo o sebe ligoce.

Či sa rozhodnú dámy pre elegantnú čiernu, či to bude typická červená, alebo zeleno strieborná či zlatá kombinácia, prípadne úplne iná, je len na nich, ich nálade, ich ladeniu k dekorácii interiéru, jednoducho možností je neúrekom. Platia pravidlá, ktoré sú aktuálne vždy. Len zopakujem, aby to lichotilo postave, bola zachovaná proporčnosť a farba bola v súlade s podtónom pleti. Nie každá dáma vyzerá úžasne v čiernej, aj keď je to veľmi elegantná farba.

Andrea Ziegler, foto: facebook

Aké trendy sú aktuálne na tohtoročný Štedrý večer?

Aktuálne sú to pastelové farby. Ružová, púdrová, mentolová. Samozrejme biela je stále“in“. Klasika je tiež stále aktuálna. Červeno zelená kombinácia je taká typická vianočná kombinácia. Ale pozor pre odvážlivcov je tu čierna farba na stromček. Je to o nálade. Nielen vianočnej, ale aj tej našej.

Ktoré farby, materiály a strihy dominujú počas blížiacich sa vianočných sviatkov?

Myslím, že úplet je jednoznačne obľúbený, práve ako som vyššie spomenula, je pohodlný, príjemný na dotyk a dobre sa nosí. Nemyslím si, že sa nejako extra odlišujú strihy počas sviatkov v oblečení. Ak máte náladu na spoločenskú atmosféru, zvoľte šaty, ktoré by ste si obliekli na večierok. Flitre, zamat, lesklé tkanie je ideálne na slávnostnú náladu. Ja len zopakujem, zvoľte strih lichotiaci postave, udržaniu proporčnosti a farebne sa zlaďte so stromčekom. Vyberte taký odtieň, ktorý ladí s farebným podtónom pleti. A samozrejme, káro a Vianoce je viac ako symbolická kombinácia. A ešte jedna vec, čo sa nosí výlučne na Vianoce sú veselé svetre so symbolmi Vianoc. A k tomu tématické ponožky či papuče. Nemusia byť jednoznačne len zelené či červené.

Vianočný sveter, foto: profimedia

A čo páni? Aký styling je ideálny na sviatočné dni?

Tu by som doporučovala zladiť sa s partnerkou. Keď má večer mimoriadne sviatočný a skôr formálnejší charakter, tak by sa to malo odrzkadliť aj v oblečení. Dôležité je, aby partneri ladili štýlom. Čiže páni by teda mali mať oblek, smoking, alebo nohavice (nie rifle) s košeľou a sakom či svetrom. V súlade so štýlom dámy.

Mali by sme slávnostne obliecť aj detí, prípadne tínedžerov?

Malo by to ladiť všetko. Asi by to vyzeralo čudne, keby rodičia boli mimoriadne slávnostne oblečení a deti v teplákoch. Takže zladení by mali byť všetci ako rodina, v jednotnom duchu, s jednotnými tradíciami. Keď elegantne tak áno aj deti a tínedžeri.

Vianočná dekorácia nesmie chýbať, foto: profimedia

A čo vianočné dekorácie. Čo by tento rok nemalo chýbať u nás doma?

Nemal by chýbať advetný veniec (tiež závisí od vierovyznania). Nemal by chýbať Vianočný stromček, či už živý alebo umelý. Nemali by chýbať sviečky. Nemala by chýbať vôňa škorice a vanilky. Vianočné svetielka. My máme v dome rôzne vianočné postavičky. Nedá sa to úplne jednoznačne povedať, že čo presne. Niekto má radšej určitú striedmosť a jednoduchosť a niekto výzdobou nešetrí. Malo by to vystihovať každého predstavu o Vianociach, aby sa cítil dobre. A hlavne, aby celé zdobenie nebolo príliš stresujúce, lebo sa to tak má…

Pre mnohých je spoločenskou udalosťou aj Silvester (hoci tento rok ho ľudia strávia len s najbližšou rodinou, prípadne vo dvojici). Aké outfity sú trendy na tento výnimočný večer?

Keď sa povie Silvester, podľa mňa si každý predstaví ligotanie, bublinky, konfety, lesk. Keďže tento rok sú tu určité limity, kedy spoločenská zábava má oklieštený charakter, je to skôr na individuálnom rozhodnutí. A v princípe toto by platilo, aj keby neboli obmedzenia. Niekto má rád takú „papučovku“ v pohodlí svojej obývačky, niekto má chuť adekvátne sa vyparádiť, aktuálne tiež vo svojej obývačke. Je to podľa nálady. Možno by som nazvala špeciálne v tomto období spoločenské oblečenie trendy, lebo nie je už až také štandardné a bežné, keďže veľká časť sveta funguje aj online. Tak možno práve na Silvestra sa hodiť viac do gala, aj keď len doma v úzkom kruhu. Toto by som ja nazvala trendom Silvestra 2021, vyparádiť sa!

Posledná otázka. Ako vianočné sviatky a vítanie Nového roka oslavuje vy?

My máme radi skôr domácu atmosféru. Takže nás nejako obmedzenia neobmedzujú. Je to pre nás bežné. V úzkom kruhu. Pokojnú atmosféru bez stresu. Silvestra sme raz slávili mimo domu, ale to sa nám nepáčilo. My sme takí domasedi a máme to radi doma, s celou tou „papučovou atmosférou“. Užívame si to 24 hodinové spoločné bytie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stylistka Andrea Ziegler radí: Takto počas Vianoc a Silvestra zažiarite!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku