eReport.sk

Streľba v Hamburgu: Podozrivý strelec z bol členom Jehovistov!

Podozrivý páchateľ štvrtkovej streľby v nemeckom mete Hamburg bol bývalým členom náboženskej spoločnosti Jehovovi svedkovia. V piatok to uviedli miestni predstavitelia.

Streľba v Hamburgu

Streľba v modlitebni Jehovových svedkov si vyžiadala osem obetí vrátane podozrivého strelca, ktorý proti sebe obrátil zbraň po príchode polície. Zranených je osem ľudí, z toho štyria sú vo vážnom stave.

Miestny bezpečnostný predstaviteľ povedal, že podozrivý strelec bol 35-ročný nemecký občan Philipp F. Počas útoku vystrelil viac ako 100 nábojov. Príčina streľby nie je známa, no nič nenasvedčuje politickej motivácii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nový český prezident deň po inaugurácii vymenoval ministra, ktorého Zeman odmietal
  2. Vládna kríza na Slovensku počká
  3. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko
  4. Cenzúrovaný ekonóm Sachs

Podľa šéfa hamburskej polície Martina Meyera mal podozrivý strelec zbrojný preukaz a legálne vlastnil poloautomatickú zbraň. Miestne úrady v minulosti dostali tip, že nie je spôsobilý na držbu strelnej zbrane. Počas kontroly sa však zistilo, že žiadne pravidlá neporušil, dodal Meyer.Polícia uviedla, že „zrejme nie v dobrom“ opustil Jehovových svedkov asi pred 18 mesiacmi, napísala agentúra AFP.

Stretnutie členov spoločenstva

Streľba sa odohrala vo štvrtok večer okolo 21.00 v hamburskej štvrti Gross Borstel. Podľa denníka Hamburger Abendblatt sa v budove, kde sa strieľalo, zišli členovia spoločenstva na týždennom stretnutí zameranom na štúdium Biblie.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Streľba v Hamburgu: Podozrivý strelec z bol členom Jehovistov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti