eReport.sk
Cenzúrovaný ekonóm Sachs
Jeffrey Sachs, foto:TVTA3, TakTakto

Rada pre mediálne služby ide riešiť rozhovor s ekonómom Sachsom: Je neprimerane kritický voči Západu!


Rada pre mediálne služby sa rozhodla zaoberať rozhovorom s celosvetovo uznávaným ekonómom Jeffreym Sachsom, ktorý dňa 6. februára 2023 odvysielala televízia TA3. Rada má pocit, že názory, ktoré v rozhovore zazneli, sú proruské a mali by u moderátorky Anny Žitnej vyvolať väčšiu spätnú väzbu. Mohlo vraj dôjsť k nezabezpečeniu objektívnosti a nestrannosti programu aktuálnej publicistiky.

Proruský Američan?

Nie je však úplne zrejmé, kde Rada prišla k informácii, že americká ekonóm a akademik, ktorý je celosvetovo oceňovaný a naviac bol v minulosti veľkým zástancom globalizácie, je proruskou osobou. Sachs totižto v rozhovore pôsobil pozitívne a vyrovnane, pričom vyjadroval svoj akademický názor na vojnu a na činnosť amerických a európskych politikov, či diplomatov. Ukrajina Sachsa zaradila na svoj čierny zoznam podporovateľov proruskej propagandy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Mikulcov nákup smrdí korupciou
  3. Už sa rozhodol
  4. Fico sa stáva stabilným lídrom preferencií

Rada tvrdí, že Sachs v rozhovore využil rôzne historické fabulácie a proruské naratívy: „Minimálne ide o tvrdenia, ktoré sú predmetom debát a neexistuje na nich zhoda. Sachs z nášho pohľadu neúmerne zdôrazňuje chyby Západu a jeho podiel na vyvolaní či udržiavaní vojenského konfliktu, pričom o Rusku hovorí najmä z pohľadu jeho oprávnených záujmov.“

Vraj reprezentuje „proruskú stranu“

„Hoci hosťom programu nebol politik, jeho vyjadrenia môžeme považovať reprezentujúce istý politický prúd (proruskú stranu). Moderátorka mala v takomto prípade k odpovediam pristúpiť kriticky a konfrontovať hosťa s názormi druhej strany názorového spektra, čo sa v tomto prípade nestalo. Sme preto toho názoru, že v programe nebola zabezpečená objektívnosť a nestrannosť,“ dodala Rada. Pre mnohých však práve jej postoj môže pôsobiť neobjektívne, keďže sa nikdy nezaoberala výkonom moderátora v prípade hostí, ktorí jednostranne obhajujú Ukrajinu, alebo politický západ.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rada pre mediálne služby ide riešiť rozhovor s ekonómom Sachsom: Je neprimerane kritický voči Západu!

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne