eReport.sk
Primátor Kyjeva Vitalij Kličko
Primátor Kyjeva Vitalij Kličko povedal, že v hlavnom meste Ukrajiny dodávky obnovili v plnom rozsahu. Ilustračné foto: cnn primanews

Biely dom: Najnovšie útoky ruskej armády na Ukrajinu sú brutálne a neopodstatnené

Biely dom označil najnovšiu sériu raketových útokov ruskej armády zameraných na civilnú infraštruktúru na Ukrajine za „brutálnu“ a „neopodstatnenú“.

Masívnu vlnu útokov Ukrajina zažila v noci na štvrtok. Podľa agentúry AFP štvrtkovú reakciu Bieleho domu sprostredkovala námestníčka tlačového tajomníka Bieleho domu Olivia Daltonová. Podľa dostupných informácií pri nej prišlo o život najmenej deväť civilistov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok oznámil, že Rusko v noci na štvrtok vypálilo 81 striel na ciele na území Ukrajiny
  2. Dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď
  3. Personálne zemetrasenie ešte neskončilo.
  4. Je Naď viac ako Ústava SR?
  5. Zachránilo by ho náboženstvo?
  6. Vládna kríza na Slovensku počká

Elektráreň bez prúdu

V Kyjevskej, Charkovskej, Žytomyrskej, Mykolajivskej a Odeskej oblasti bola v dôsledku ruských útokov poškodená energetická infraštruktúra a vodovodné zariadenia. Bez prúdu sa ocitla aj Záporožská jadrová elektráreň. Od začiatku vojny na Ukrajine to je už šiesty prípad, keď elektráreň musela začať pracovať v núdzovom režime z dôvodu úplného výpadku dodávok energie zvonku.

Výpadky v dodávkach elektriny boli aj v samotnom hlavnom meste Kyjev. Jeho primátor Vitalij Kličko vo štvrtok večer informoval, že dodávky elektrickej energie pre spotrebiteľov v Kyjeve obnovili v plnej miere.

Žiada sankcie

Kličko spresnil, že bez kúrenia je asi 30 percent domácností. Dodal, že komunálne služby plánujú obnoviť dodávku tepla v plnom rozsahu v priebehu jedného dňa.

Podľa generálneho štábu ukrajinskej armády bolo na ukrajinské územie vypálených 81 rakiet vrátane S-300, Ch-22, Kalibr a šiestich hypersonických rakiet Kinžal. Do útoku sa zapojili aj samovražedné bezpilotné lietadlá. V súvislosti s útokmi ukrajinský prezident vo štvrtok večer vyzval spojencov, aby uvalili na ruskú jadrovú energetiku sankcie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biely dom: Najnovšie útoky ruskej armády na Ukrajinu sú brutálne a neopodstatnené

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti