eReport.sk
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu. Foto: yt/hlas-sd

Hlas kritizuje vládne kroky: Heger a spol. zabudli na ambulancie! Treba riadnu zmenu systému

Stabilizačné príspevky pre nemocničné sestry, zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach, ako i pre niektorých záchranárov sú síce milé, ale žiadnym spôsobom systémovo neriešia stabilizáciu zdravotníckeho sektora ako takého.

Hlas kritizuje vládne kroky 

Za stranu HLAS od začiatku upozorňujem na to, že reakcia vlády na požiadavky Lekárskeho odborového združenia a výpovede lekárov sa týkali iba nemocničného personálu, a teda len jednej časti zdravotníckeho sektora. Nerovnakých prístup k zdravotníkom len zbytočne polarizuje vzťahy a zvyšuje napätie nielen medzi samotnými zdravotníkmi, ale predovšetkým medzi zdravotníkmi a pacientmi.

Tento diskriminačný prístup štátu, vlády, premiéra, ministra zdravotníctva a ministra financií vo vzťahu k zdravotníctvu ako celku spôsobí to, že po roku krízy v nemocniciach sa na nás už začiatkom roka 2023 začne valiť ďalšia kríza, a to ambulantná.

Heger a spol. zabudli na ambulancie

Ak by to náhodou premiér Heger, minister zdravotníctva Lengvarský, či minister financií Matovič nevedeli, tak aj v ambulanciách pracujú lekári a sestry a pre nich nie sú v rozpočte na rok 2023 vyčlenené dostatočné zdroje a už vôbec nie žiadne stabilizačné príspevky. A len pripomínam, že práve ambulancie sú v drvivej väčšine prípadov prvým kontaktom pacienta s lekárom.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová
  2. ÚŠP zase raz pohorel
  3. generál viktorín prestaňte klamať
  4. Ohrozí rozhodnutie vlády Slovákov?
  5. Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.

Poslanci Hlasu prišli s návrhom

HLAS preto navrhol presun ďalších 840 mil. EUR z rezerv priamo do rozpočtu pre zdravotníctvo na rok 2023. Stabilita sa musí budovať od základov aj v zdravotníctve. V HLASe na tom budeme trvať, dohliadať a upozorňovať, aby sa na to v záujme pacientov nikdy nezabúdalo.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas kritizuje vládne kroky: Heger a spol. zabudli na ambulancie! Treba riadnu zmenu systému

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti