eReport.sk
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg sa prihovára počas tlačovej konferencie pred samitom NATO Foto: tasr

Šéf NATO Stoltenberg: Putin na Ukrajine zlyháva a využíva zimu ako zbraň!

Ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajine zlyháva a chce „využiť zimu ako zbraň“, povedal v utorok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg pred stretnutím ministrov zahraničných vecí krajín Aliancie v Bukurešti.

Ostré slová Stoltenberga

Podľa šéfa organizácie NATO treba byť pripravený na to, že v dôsledku ruského „zámerného útoku na kritické služby, kúrenie, svetlo, vodu či plyn príde do zvyšku Európy viac utečencov“. Stoltenberg ďalej uviedol, že spojenci dodali Ukrajine generátory a náhradné diely s cieľom pomôcť Kyjevu obnoviť poškodené energetické zariadenia.

Dodal, že NATO v reakcii na vojenské neúspechy Ruska očakáva ďalšie raketové útoky na civilné ciele, píše agentúra DPA.

Zvýšenie vojenskej pomoci pre Ukrajinu

Ministri zahraničných vecí NATO sa na stretnutí v rumunskej metropole sústredia na zvýšenie vojenskej pomoci, napríklad na obranné systémy či muníciu pre Ukrajinu. Rokovať budú aj o nevojenskej pomoci, akou sú pohonné hmoty či medicínske alebo zimné vybavenie. Ukrajina sa totiž na chladnejšie počasie pripravuje práve v čase ruských útokov na objekty energetickej infraštruktúry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nohavica sa vysmial Západu
  2. ukrajina utečenci

Rusko ako teroristický štát Beňová odmieta

Bruselskí politici rozbehli na úrovni EÚ iniciatívu s cieľom označovať Rusko za „teroristický štát“, resp. „štát podporujúci terorizmus“. Rezolúciu však nepodporili viacerí europoslanci, od ktorých sa to pôvodne očakávalo. Patrí medzi nich aj Monika Beňová, ktorá upozorňuje hlavne na právne aspekty takéhoto označenia konkrétneho štátu. Rezolúcia podľa nej používa pojmy, ktoré európska legislatíva nepozná.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf NATO Stoltenberg: Putin na Ukrajine zlyháva a využíva zimu ako zbraň!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti