eReport.sk
ukrajina utečenci
Muž nesie staršiu ženu počas evakuácie z mesta Irpiň pri Kyjeve Foto: tasr

Predstaviteľka ukrajinskej vlády šokovala: Ruskí vojaci znásilnili aj päťročné dievča!

Prvá podpredsedníčka ukrajinskej vlády Julija Svyrydenková oznámila, že ruskí vojaci znásilnili len päťročné dievčatko a Ukrajinku vo veku 76 rokov.

Šokujúce vyjadrenia

Pre portál britskej televízie Sky News Svyrydenková v utorok povedala, že sa dozvedela o rôznych prípadoch počas ruskej vojny na Ukrajine, keď sa ukrajinské dievčatá a ženy stali obeťami sexuálneho násilia.

„Chovanie ruských vojakov je strašné“

Na otázku, ako ruskí vojaci zaobchádzajú so ženami, Svyrydenková odpovedala: „Je to strašné.“ „Rozprávali mi o príbehoch žien a detí, ktoré boli znásilnené. Prípad najmladšej obete sa týka päťročného dievčatka a najstaršou obeťou bola 76-ročná žena. Sú to strašné príbehy a svet by mal o nich vedieť a mal by reagovať. Som tu, aby som zdôraznila nevyhnutnosť uvaliť viac sankcií proti Rusku a pokračovať v dodávkach zbraní Ukrajine, nech túto vojnu ukončíme víťazstvom,“ uviedla Svyrydenková.

„Naši ľudia veľa trpia, ženy aj deti. Celý svet sa pripravuje na Vianoce a Ukrajina sa pripravuje na ďalšie ostreľovanie a na ďalšie rakety dopadajúce na našu elektrickú sieť,“

dodala.

Jej vyjadrenia nasledovali deň po tom, ako prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská počas návštevy Londýna obvinila ruské sily z využívania znásilňovania ako vojnovej zbrane.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vydiera Zelenský niečim Bidena?
  2. Gesto solidarity?
  3. Nohavica sa vysmial Západu

Zelenská na medzinárodnej konferencii o boji proti sexuálnemu násiliu počas konfliktov tiež vyhlásila, že manželky ruských vojakov manželov povzbudzujú, aby znásilňovali Ukrajinky.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predstaviteľka ukrajinskej vlády šokovala: Ruskí vojaci znásilnili aj päťročné dievča!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti