eReport.sk
Vojna na Ukrajine zvyšuje globálne nebezpečenstvo
Jens Stoltenberg. Foto: tasr

Stoltenberg o ruskej taktike: Snažia sa zmraziť vojnu na Ukrajine a opäť zaútočiť na jar!

Stoltenberg o ruskej taktike! Rusko sa bude počas zimy snažiť o zmrazenie vojny na Ukrajine, aby tak mohlo skonsolidovať sily k jarným útokom. V stredu to vyhlásil generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Stoltenberg o ruskej taktike

Stoltenberg na verejnom podujatí denníka Financial Times uviedol, že členské krajiny NATO pokračujú v „bezprecedentných“ dodávkach zbraní a ďalšej podpore pre Ukrajinu, a to napriek obavám, že dôjde k vyčerpaniu zásob Západu.

„Rovnako dôležité ako dodávanie nových systémov je zabezpečiť, aby dodané systémy a zbrane boli skutočne funkčné a fungovali efektívne,“ povedal s tým, že si to vyžaduje dodávky množstva munície a náhradných dielcov.

Ukrajinské sily dosiahli v rámci protiofenzívy značné zisky na východe a juhu krajiny. Obsadili tiež Cherson po tom, čo sa z neho v novembri po ôsmich mesiacoch stiahli ruské jednotky. Jedny z najprudších bojov sa v súčasnosti sústreďujú okolo Bachmutu v Donbase. Toto mesto sa ruské sily pokúšajú dobyť už niekoľko mesiacov, približuje AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. fico si podal lipšica
  2. Veronika Remišová (Za ľudí).
  3. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Podľa Spojených štátov budú boje v nasledujúcich mesiacoch zrejme pokračovať v „zníženom tempe“, keďže obe strany sa snažia preskupiť svoje sily.

Ohľadom údajných dronových útokov Ukrajiny na vojenské základne v Rusku Stoltenberg povedal, že o nich nemá žiadne ďalšie informácie. Washington predtým vyhlásil, že k takémuto druhu útokov Ukrajinu nenabádal a ani ju v tom nepodporil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg o ruskej taktike: Snažia sa zmraziť vojnu na Ukrajine a opäť zaútočiť na jar!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti