eReport.sk
KK53 Olenivka - Ruský vojak stráži autobus s ukrajinskými vojakmi po ich evakuácii z obliehaného mariupolského oceliarskeho závodu Azovsta¾ v obci Olenivka, ktorá leží neïaleko mesta Doneck v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny 17. mája 2022. Sedem autobusov s ukrajinskými vojakmi, ktorí nieko¾ko týždòov odolávali útokom ruských síl v oceliarniach Azovsta¾ v prístavnom meste Mariupol, údajne dorazilo do obce Olenivka, ktorá leží neïaleko mesta Doneck v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny a ovláda ju Rusko. Stovky bojovníkov pluku Azov strávili v podzemí Rusmi obliehaných a bombardovaných oceliarní Azovsta¾ v juhoukrajinskom meste Mariupol dlhé týždne. Celkovo vyše 260 z nich v noci z pondelka na utorok ruskí vojaci odviezli autobusmi na územie ovládané proruskými separatistami. FOTO TASR/AP A Russian serviceman guards a bus with Ukrainian servicemen after they were evacuated from the besieged Mariupol's Azovstal steel plant, near a remand prison in Olyonivka, in a territory under the government of the Donetsk People's Republic control, eastern Ukraine, Tuesday, May 17, 2022. More than 260 fighters, some severely wounded, were pulled from a steel plant on Monday that is the last redoubt of Ukrainian fighters in the city and transported to two towns controlled by separatists, officials on both sides said. (AP Photo/Alexei Alexandrov)

Vážne obvinenia ruského veľvyslanectva! Má Moskva väzby na nemeckú teroristickú skupinu?

Ruské veľvyslanectvo v Berlíne odmietlo akékoľvek väzby na krajne pravicovú teroristickú skupinu v Nemecku, ktorej 25 členov zadržala v stredu polícia počas celoštátnych razií. Dôvodom boli obvinenia, že plánovali zvrhnúť vládu.

Moskva tvrdenia popiera

„Ruské veľvyslanectvo v Nemecku upozorňuje na skutočnosť, že ruské diplomatické a konzulárne úrady v Nemecku neudržiavajú kontakty s predstaviteľmi teroristických skupín či iných nelegálnych subjektov,“ uviedla ambasáda vo vyhlásení, ktoré zverejnili ruské tlačové agentúry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Búri sa Zelenského armáda? Údajná výzva ukrajinských vojakov!
  2. Nie je zločin ako zločin?
  3. Vydiera Zelenský niečim Bidena?
  4. Na vodu vláda pozabudla?
  5. fico si podal lipšica

Nemecká polícia prehľadala v stredu ráno počas rozsiahlych razií zameraných voči členom krajne pravicového hnutia Reichsbürger (Ríšski občania) viac ako 130 objektov v 11 spolkových krajinách.

Teroristická skupina

Členovia krajne pravicovej teroristickej skupiny, ktorú založili najneskôr vlani v novembri, chceli podľa vyhlásenia prokuratúry násilne preniknúť do Spolkového snemu, zvrhnúť vládu a nahradiť ju vlastnou formou štátu. Po plánovanom puči chceli za hlavu krajiny dosadiť jedného zo zatknutých – člena nemeckej šľachtickej rodiny Reussovcov Henricha XIII.

Ten podľa prokuratúry nadviazal kontakt s ruskými predstaviteľmi s cieľom prediskutovať „nový štátny poriadok“. Nič však nenasvedčuje tomu, že by kontaktné osoby zareagovali na jeho žiadosť kladne, doplnila prokuratúra. Medzi zatknutými osobami je aj Ruska Vitalija B., ktorá tieto kontakty údajne sprostredkovala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vážne obvinenia ruského veľvyslanectva! Má Moskva väzby na nemeckú teroristickú skupinu?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti