eReport.sk
Ruský vojak
Ruský vojak. Zvýšenie počtu vrážd v Rusku pripisujú aj vojne na Ukrajine. Ilustračné foto: tasr/ap

Vážne obvinenia ruského veľvyslanectva! Má Moskva väzby na nemeckú teroristickú skupinu?

Ruské veľvyslanectvo v Berlíne odmietlo akékoľvek väzby na krajne pravicovú teroristickú skupinu v Nemecku, ktorej 25 členov zadržala v stredu polícia počas celoštátnych razií. Dôvodom boli obvinenia, že plánovali zvrhnúť vládu.

Moskva tvrdenia popiera

„Ruské veľvyslanectvo v Nemecku upozorňuje na skutočnosť, že ruské diplomatické a konzulárne úrady v Nemecku neudržiavajú kontakty s predstaviteľmi teroristických skupín či iných nelegálnych subjektov,“ uviedla ambasáda vo vyhlásení, ktoré zverejnili ruské tlačové agentúry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Búri sa Zelenského armáda? Údajná výzva ukrajinských vojakov!
  2. Joe ide narovnávať vzťahy
  3. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  4. Údaje priniesli Dáta bez pátosu
  5. fico si podal lipšica

Nemecká polícia prehľadala v stredu ráno počas rozsiahlych razií zameraných voči členom krajne pravicového hnutia Reichsbürger (Ríšski občania) viac ako 130 objektov v 11 spolkových krajinách.

Teroristická skupina

Členovia krajne pravicovej teroristickej skupiny, ktorú založili najneskôr vlani v novembri, chceli podľa vyhlásenia prokuratúry násilne preniknúť do Spolkového snemu, zvrhnúť vládu a nahradiť ju vlastnou formou štátu. Po plánovanom puči chceli za hlavu krajiny dosadiť jedného zo zatknutých – člena nemeckej šľachtickej rodiny Reussovcov Henricha XIII.

Ten podľa prokuratúry nadviazal kontakt s ruskými predstaviteľmi s cieľom prediskutovať „nový štátny poriadok“. Nič však nenasvedčuje tomu, že by kontaktné osoby zareagovali na jeho žiadosť kladne, doplnila prokuratúra. Medzi zatknutými osobami je aj Ruska Vitalija B., ktorá tieto kontakty údajne sprostredkovala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vážne obvinenia ruského veľvyslanectva! Má Moskva väzby na nemeckú teroristickú skupinu?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: