eReport.sk
Jana Cigániková, foto: tasr

Stoja za ňou: Kádrovanie Cigánikovej je neprípustné, tvrdí SaS

Do hádky medzi Janou Bittó Cigánikovou a Richardom Vašečkom sa pripojila aj strana SaS. Tá ako inak za šéfkou parlamentného zdravotníckeho výboru stojí a “kádrovanie” zo strany koaličných poslancov považuje a neprípustné. Vašečka svoj návrh odôvodňuje jej útokmi na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, najnovšie kritikou vyhlášky.

„Akékoľvek kádrovanie zo strany koaličných poslancov považujeme za neprípustné a znamenalo by to porušenie koaličnej zmluvy,” uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Vašečka avizoval, že na najbližšom zasadnutí poslaneckého klubu OĽANO navrhne odvolať Bittó Cigánikovú z postu šéfky výboru. Bittó Cigániková totiž kritizuje vyhlášku, ktorej obsah je podľa Vašečku súčasťou programového vyhlásenia vlády. Poslankyňa sa podľa neho vysmieva koaličným dohodám. Jej odozva na slová Vašečku nenechali dlho čakať a poslala mu poriadne štipľavý odkaz.

Nová vyhláška

Nová vyhláška ministerstva zdravotníctva hovorí, že ženy nad 40 rokov si budú musieť za ukončenie tehotenstva do 12. týždňa zaplatiť. Po novom zákrok nebude hradiť zdravotná poisťovňa.

Poslanci klubu OĽANO by sa mali Vašečkovým návrhom zaoberať pred najbližšou schôdzou NR SR, ktorá sa začína 16. marca. „Budeme to riešiť na najbližšom poslaneckom klube,” reagoval šéf klubu hnutia Michal Šipoš na otázku, či podporuje Vašečkov návrh.

Bittó Cigániková reagovala, že vyhlášku kritizovala už v lete minulého roka. “Moja súčasná kritika spočíva najmä v tom, že v čase najväčšieho počtu mŕtvych na koronavírus tu riešime opäť interrupcie a kultúrne vojny,” uviedla.

Spor budú riešiť

„Áno, budeme sa tým zaoberať na koaličnej rade. Najpodstatnejšia vec však je, aby sa koalícia nezaoberala nezmyselnými problémami, pretože v súčasnosti je oveľa viac dôležitých vecí, ktorým by sme mali venovať pozornosť. A vnášať v tejto chvíli napätie do spoločnosti je zo strany aktérov tohto sporu veľmi zlý krok,” reagovala Linda Tribusová z tlačového oddelenia Sme rodina.

Hnutie tiež označilo krok ministra zdravotníctva Mareka Krajčího za nešťastný. „Taktiež konštatujeme, že je veľmi nešťastný krok, že pán minister niečo také navrhol, a že sa o tom mediálne rokovalo,” doplnila Tribusová.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.