tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
foto: facebook J. C.

Cigániková poslala poslancovi štipľavý odkaz: Vidno, že nemáš rád slobodné a silné ženy!

Ani jeden deň nebudeme mať kľud od koaličných hádok? Včera chcel Vašečka Cigánikovej hlavu, dnes sa ozvala ona. Šéfka parlamentného zdravotníckeho výboru tvrdí, že vyhlášku ministerstva zdravotníctva kritizovala už v lete minulého roka, ako aj pri diskusiách o programovom vyhlásení vlády, ktoré nakoniec nepodpísala. Bittó Cigániková tak reagovala na poslanca Richarda Vašečku, ktorý chce navrhnúť jej odvolanie z postu predsedníčky výboru. Vašečka podľa poslankyne týmto návrhom porušuje koaličnú zmluvu.

„Samotnú vyhlášku a aj to, že keď ju už minister otvára, nezaoberá sa možnosťou interrupčnej tabletky, som kritizovala opakovane už v lete alebo pri diskusiách o programovom vyhlásení vlády, ktoré som nakoniec ani nepodpísala. Moja súčasná kritika spočíva najmä v tom, že v čase najväčšieho počtu mŕtvych na koronavírus tu riešime opäť interrupcie a kultúrne vojny,“ uviedla šéfka výboru.

Pán Vašečka nemá rád slobodné a silné ženy

Vašečku označila za radikálneho zástancu úplného zákazu interrupcií. Mrzí ju jeho ideológia. „Pán Vašečka nemá rád slobodné a silné ženy s vlastným názorom a preto ma neprekvapuje, že proti takýmto ženám bojuje nielen mimo parlamentu, ale aj v ňom. Je pokrytecké, že hovorí o porušovaní pravidiel a pritom jednoznačne takýmto návrhom porušuje koaličnú zmluvu,“ skonštatovala.

Vašečka avizoval, že na najbližšom zasadnutí poslaneckého klubu OĽANO navrhne odvolať Bittó Cigánikovú z postu šéfky výboru. Odôvodňuje to jej útokmi na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, najnovšie jej kritikou vyhlášky. Poslankyňa sa podľa neho vysmieva koaličným dohodám. Dodal, že vyhláškou sa plní programové vyhlásenie vlády.

Nová vyhláška hovorí, že ženy nad 40 rokov si budú musieť za ukončenie tehotenstva do 12. týždňa zaplatiť. Po novom zákrok nebude hradiť zdravotná poisťovňa. Rezort svoj krok vydať nové znenie vyhlášky k zákonu o umelom prerušení tehotenstva zdôvodnil tým, že v spoločnosti možno dlhodobo sledovať, že vek matiek rodičiek je vyšší a ich tehotenstvo býva bezproblémové.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková poslala poslancovi štipľavý odkaz: Vidno, že nemáš rád slobodné a silné ženy!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku