eReport.sk
Robert Fico Foto: tasr

Stoja si za tým! Smer trvá na protiústavnosti „očkovacej“ novely

 Opozičný Smer-SD trvá na protiústavnosti novely, podľa ktorej bude môcť Úrad verejného zdravotníctva SR pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. Šéf strany Robert Fico na nedeľnej tlačovej konferencii vyzval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby právnu normu vetovala. Zároveň avizoval, že začiatkom nadchádzajúceho týždňa sa poslanci obrátia na Ústavný súd SR.

Podľa Fica sa po prijatí novely začne na Slovensku chaos, pretože zákon nehovorí, kde všade budú opatrenia platiť. V prijatom zákone vidí zámer nútiť ľudí k očkovaniu. Zopakoval, že predseda Národnej rady SR Boris Kollár a koalícia urobili kšeft za miliardu eur pri dohode o preplácaní testov na COID-19.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021.
  3. Bukovský vyhral súd s blogerom
  4. Ústavný súd

Prezidentku Zuzanu Čaputovú Fico vyzval, aby novelu vetovala. Zopakoval, že ide o protiústavný a diskriminačný zákon. Preto chce strana požiadať ÚS o pozastavenie účinnosti novelizácie a o jej vyhlásenie za protiústavnú. Boris Susko namieta, že zákon nestanovuje prevádzky, kde sa ľudia zhromažďovať môžu a kde nie. Hovorí aj o tom, že vyhláškami ÚVZ nemožno obmedziť ľudské práva. Rovnako mu chýba špecifikácia testov potrebných pre vstup do práce či škôl a špecifikácia doby ich platnosti.

Podnet Smeru-SD na ÚS podporia aj nazaradení poslanci NRSR okolo Tomáša Tarabu a Jána Podmanického. Taraba rovnako hovorí o kšefte vo vládnej koalícii, kritizuje zmeny v postojoch Sme rodina a namieta návrh i zákona o podpore štátneho nájomného bývania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoja si za tým! Smer trvá na protiústavnosti „očkovacej“ novely

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti