eReport.sk
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Štát sa pripravuje na omikron. Bude to krátke a prudké, tvrdí Lengvarský

Vlna omikronu bude krátka, prudká a zasiahne veľa sektorov. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) na to upozornil po koordinačnom stretnutí, na ktorom rezorty informovali, ako sú na nový typ koronavírusu pripravené. Účastníci si vypočuli aj skúsenosti zo zahraničia.

Stretnutie zvolal na žiadosť ministerstva zdravotníctva minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), pôvodne sa hovorilo o zasadnutí ústredného krízového štábu. „Cieľom bolo informovať o predikciách z hľadiska epidemiologického, celkového dosahu na jednotlivé sektory, ktoré môžu pocítiť výpadky v rámci nastupujúceho omikronu, a informovať sa o opatreniach, ktoré je potrebné vykonať a ktoré už boli vykonané,“ priblížil Lengvarský.

Základnými spôsobmi, ako sa na omikron pripraviť, sú podľa ministra zdravotníctva maximálne testovanie, práca z domu, obmedzenie kontaktov a očkovanie. Bližšie informácie o epidemiologickom vývoji avizuje v stredu (26. 1.) po zasadnutí vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. telefonovanie, 155, núdzová linka, covid
  2. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (OĽaNO).
  3. Očkovanie
  4. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  5. Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. žiada o počkanie s treťou dávkou

Rezort zdravotníctva sa pripravuje na zvýšený nápor v nemocniciach. Lengvarský vyzval ľudí na zodpovednosť a dodržiavanie opatrení. „Človek, ktorý je päť dní v karanténe, neznamená, že po jej ukončení nie je infekčný,“ upozornil v súvislosti s novou vyhláškou. Minister naďalej odporúča používanie respirátora a vyhýbanie sa kontaktom.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štát sa pripravuje na omikron. Bude to krátke a prudké, tvrdí Lengvarský

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti