eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí)
Juraj Šeliga Foto: tasr

VIDEO Šeliga dohovára Ficovi: Pán predseda, protest radšej zrušte!

Smer chystá na stredu protest pred Prezidentským palácom v Bratislave. Protestovať chce proti zdražovaniu potravín aj obrannej zmluve s USA. Poslanec Juraj Šeliga ale šéfovi Smeru posiela výzvu, aby akciu radšej zrušil.

Šeliga sa vo videu, ktoré zavesil na sociálnej sieti obracia na šéfa Smeru Roberta Fica, ktorému adresoval výzvu. „Pán predseda zrušte prosím protest, ktorý organizujete v stredu pred prezidentským palácom. Nijakým spôsobom vám nechcem upierať vaše právo sa zhromažďovať a vyjadriť svoj názor. No na druhej strane na vás apelujem, ako na bývalého trojnásobného premiéra Slovenskej republiky, aby ste brali do úvahy zdravie a epidemiologickú situáciu na Slovensku. Variant omikron sa naplno šíri,“ prihovára sa poslanec Ficovi.

Pre ľudí, ktorých zvoláva na protest sa podľa neho len zvyšuje riziko nákazy. „Zvyšuje sa riziko, že naše nemocnice budú ešte viac preťažené a zvyšuje sa riziko, že niekto aj z vašich účastníkov sa môže nakaziť a na následky choroby zomrieť. My všetci poznáme vaše postoje, vieme, že ste proti zmluve, my vieme, že nesúhlasíte s pani prezidentkou Čaputovou. My vieme, že nepodporujete a nemáte rád túto vládnu koalíciu,“ ubezpečuje šéfa Smeru.

Zdroj: FB/jurajseliga

Napriek tomu Šeliga verí, že Fico povýši záujem Slovenskej republiky na ochrane verejného zdravia pred vlastným zhromaždením. „Po vlne omikronu bude času dosť protestovať,“ dodal na záver.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šeliga dohovára Ficovi: Pán predseda, protest radšej zrušte!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti