eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (OĽaNO).
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO). Foto: tasr

Lengvarského epidemiológ upozornil: Desať infekčných ľudí nakazí ďalších 16 osôb!

Situácia na Slovensku je zatiaľ pod kontrolou, povedal počas stredajšieho rokovania vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Tvrdí, že čísla pozitívnych ľudí, ktoré sú momentálne v krajine stúpajúce, predpokladali.

Richard Szabó z Inštitútu zdravotníckych analýz v súvislosti epidemiologickou situáciou poznamenal, že vidieť exponenciálny nárast v počte pozitívnych prípadov, pričom priemer je 16.788 prípadov. Na Slovensku je podľa neho priemerne hospitalizovaných takmer 1700 pacientov a na umelej pľúcnej ventilácii je priemerne 138 ľudí. Denné príjmy stúpli na 133.

Celoslovenský nárast je z 37 na 47 percent

„Hospitalizovaní pacienti nám za posledné dva dni začínajú stúpať,“ uviedol. Zároveň dodal, že začínajú stúpať aj pacienti na umelej pľúcnej ventilácii, avšak situácia je stabilná. V porovnaní s minulým týždňom bol zaznamenaný nárast výjazdov záchraniek ku COVID-19 pacientom. Nárast je viditeľný vo všetkých krajoch Slovenska, pričom najvýraznejší je v Prešovskom, Žilinskom a Bratislavskom kraji, kde počet výjazdov stúpol takmer na dvojnásobok.  V rámci pozitivity PCR testov vidieť jej nárast, pričom celoslovenský nárast je z 37 na 47 percent. Viac ako 30 okresov má priemer pozitivity PCR testov nad 50 percent.

Pavelka zdôraznil, že rast je veľmi rýchly

Reprodukčné číslo sa zvýšilo približne na 1,55 až 1,6. „To znamená, že desať infekčných ľudí nakazí ďalších 16 osôb,“ priblížil epidemiológ ministerstva zdravotníctva Martin Pavelka. Zdôraznil, že rast je veľmi rýchly.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarského epidemiológ upozornil: Desať infekčných ľudí nakazí ďalších 16 osôb!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti