eReport.sk
Stančík verí v NATO
Štátny tajomník rezortu zahraničia Andrej Stančík. Foto: fb/andrejstancik95

Stančíkova predstava o mieri: Dá sa dosiahnuť cez dobrú pozíciu ukrajinskej armády na fronte!

Liberálny poslanec Andrej Stančík (OĽANO) si predstavuje mier ako vylepšovanie pozície ukrajinskej armády na fronte. Vylepšovanie pozície konkrétnej armády by však automaticky nemuselo znamenať ukončenie bojov. Mladý politik tvrdí, že pomoc Ukrajine je povinnosťou západu.

„Vďaka odvahe a hrdinstvu ukrajinskej armády a pomoci Západu už aj v ruských televíziach hovoria o mieri. Niečo takéto by bolo prednedávnom nemysliteľné. Zdravím všetky falošné holubice mieru, ktoré si priali skorú prehru Ukrajiny a boli proti akejkoľvek vojenskej podpore,“ začal odvážne svoj status mladý politik.

Existujú len dva možné názory?

Jedným z dlhodobých spoločenských problémov môže byť aj to, že sa ľudia majú nutnú potrebu rozdeľovať na dva absolútne protichodné názorové prúdy a to v rôznych témach.

Foto: fb/andrejstančik

„Kto odmieta pomoc Ukrajiny si totiž praje skoré víťazstvo Ruska a tým ohrozenie aj našej bezpečnosti. Nechce mier, ale potupenie a kapituláciu Ukrajiny,“ uvádza Stančík. Nemusí byť však automaticky pravdou to, že odmietavý postoj občanov k všemožnej pomoci Ukrajine znamená automaticky podporu Ruska vo vojne. Viacerí odborníci svoje odmietavé postoje odôvodňujú napríklad tým, že slovenskí politici majú prihliadať na slovenské národné a hlavne bezpečnostné záujmy.

Putin vraj rozumie len sile

Rusko pod vedením svojho prezidenta Vladimíra Putina podľa poslanca nie je ochotné pristúpiť k mierovým rokovaniam a rozumie len sile.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Minister hospodárstva Karel Hirman
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová
  4. Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti
  5. Dmitrij Medvedev na archívnej snímke z júna 2019.
  6. Švédska premiérka Magdalena Anderssonová.
  7. Zľava americký minister zahraničných vecí Antony Blinken a generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  8. Slovenský poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH).
  9. Ruský prezident Vladimir Putin sleduje vojenské cvičenie Vostok 2022 (Východ 2022) pri Vladivostoku 6. septembra 2022.
  10. Cintorín v Ladomírovej v roku 2022

„Putinovo Rusko rozumie len sile a mier sa dá dosiahnuť cez dobrú pozíciu ukrajinskej armády na fronte. Západ má morálnu povinnosť pomáhať Ukrajine brániť sa. Som rád, že Slovensko stojí na správnej strane,“ uzavrel Stančík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančíkova predstava o mieri: Dá sa dosiahnuť cez dobrú pozíciu ukrajinskej armády na fronte!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti