eReport.sk
Toxické reči politikov
Andrej Stančík na snímke z videa. Zdroj: twitter/andrejstancik

Stančík hlási plán: TOTO je chyba našej krajiny! Musíme to zmeniť

Stančík hlási plán. Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Andrej Stančík viedol 15. marca 2023 rokovanie Strategickej komisie SR pre európske záležitosti.

Stančík hlási plán

Témami stretnutia rezortných partneriek a partnerov boli hlasovanie kvalifikovanou väčšinou hlasov (QMV) v Rade EÚ, personálna politika, digitálna politika, či konkurencieschopnosť hospodárstva a Priemyselný plán európskej zelenej dohody.

„Toto musíme zmeniť“

Slovensko je dlhodobo nedostatočne zastúpené v inštitúciách EÚ. V spolupráci s Európskou komisiou máme záujem tento problém riešiť, aj preto 28. marca spoločne podpíšeme Akčný plán pre geografickú rovnováhu pre Slovensko so sériou odporúčaní na zmenu tohto nepriaznivého stavu,“ vyhlásil A. Stančík.

Štátny tajomník zároveň informoval kolegyne a kolegov o zintenzívnení diskusií o hlasovaní kvalifikovanou väčšinou v Rade EÚ (QMV) na pôde EÚ:

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám
  2. Káčer úhlavným nepriateľom OĽANO?
  3. Už by aj stačilo!
  4. Kto by mal byť lídrom spojenej pravice?

„Naším cieľom je, aby sme boli aktívnym prispievateľom v tejto téme. K tomu je však dôležité viesť diskusiu na medzirezortnej úrovni a identifikovať oblasti, v ktorých by rozšírenie predstavovalo prínos pre Slovensko.“

Strategická komisia pre európske záležitosti združuje štátne tajomníčky a tajomníkov viacerých ministerstiev s cieľom diskutovať o témach, pri ktorých je potrebná široká medzirezortná spolupráca.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík hlási plán: TOTO je chyba našej krajiny! Musíme to zmeniť

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti