eReport.sk
Už by aj stačilo!
Peter Pellegrini, líder strany Hlas-SD. Zdroj: fb/pellegrini.peter

VIDEO Ekonomika vo svete je ohrozená! Pellegrini: Kde je Heger, keď ostatní rokujú v Bruseli?!

Ekonomika vo svete je ohrozená. Čo sa to deje? Situácia okolo svetovej ekonomiky a finančného trhu je vážna! Po krachu známej americkej banky Silicon Valley, sa ocitli v problémoch i ďalšej svetové banky. Problémom sa nevyhli ani európske banky.

Ministri financií členských štátov Európskej únie mimoriadne zasadali v Bruseli, kde spoločne hľadali spôsob ako na kritickú situáciu zareagovať. Jeden však medzi nimi chýbal, a to náš dočasne poverený premiér Eduard Heger.

Okrem postu predsedu vlády, po odchode Igora Matoviča z ministerstva financií zastáva Heger i túto pozíciu. Avšak, vyzerá to tak, že si svoju prácu adekvátne neplní!

Heger politikárči a zanedbáva štát

Na vážnu situáciu reaguje bývalý premiér a šéf opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. „Heger úboho politikárči. Namiesto urážok HLASu a hádaním sa s Matovičom mal by riešiť to, čo je podstatné. Štát. Zjavne ho však rozpočet na budúci rok nezaujíma,“ uviedol Pellegrini vo videu.

Zdroj: Fb/PeterPellegrini

ECB zisťovala expozíciu bánk

Európska centrálna banka (ECB) kontaktovala banky, ktoré spadajú pod jej dohľad, aby zistila ich expozíciu voči v problémoch sa topiacej švajčiarskej banke Credit Suisse. Pre agentúru Reuters to uviedli dva zdroje z ECB. Jeden zo zdrojov však dodatočne upokojoval, že centrálna banka považuje problémy Credit Suisse skôr za špecifické pre danú banku než za problémy systémové.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová žije v paralelnom vesmíre
  2. Richard Raši
  3. Zdevastované Slovensko?
  4. Ako prasce v žite!

Akcie Credit Suisse začali v stredu prudko klesať po tom, ako jej najväčší akcionár, ktorým je Saudská národná banka, uviedol, že švajčiarskej inštitúcii nemôže poskytnúť ďalšiu finančnú injekciu. Akcie banky nakrátko klesli o viac než 30 % na historické minimum, neskôr sa však pokles zmiernil na približne 16 %.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ekonomika vo svete je ohrozená! Pellegrini: Kde je Heger, keď ostatní rokujú v Bruseli?!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti