eReport.sk
Podľa Šofranko je všetko v poriadku
Šéf OĽANO Igor Matovič pri predstavovaní svojej "jednotky" Márie Šofranko. Zdroj: tasr - Martin Baumann

ŠRVŠ víta odstúpenie M. Šofranko z Rady Fondu na podporu vzdelávania: Bol najvyšší čas!

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) oceňuje rozhodnutie poslankyne Národnej Rady SR Márie Šofranko (OĽANO) odstúpiť z Rady Fondu na podporu vzdelávania (FNPV). Zároveň bude pozorne sledovať nomináciu na toto uvoľnené miesto. TASR o tom informovala podpredsedníčka pre vzťahy s verejnosťou ŠRVŠ Júlia Kubalcová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rozviazané ruky?
  2. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
  3. Zákony nie sú prekážkou?
  4. Podľa Šofranko je všetko v poriadku

Bol najvyšší čas!

„Oceňujeme rozhodnutie pani poslankyne Šofranko, ktorá sa vzdala svojej pozície v Rade Fondu na podporu vzdelávania, keďže jej pôsobenie v tejto pozícii predstavovalo stret záujmov a svojimi krokmi tiež spochybňovala pozíciu študentských zástupcov,“ povedala predsedníčka ŠRVŠ Zuzana Hozlárová.

Kto ju nahradí?

Študentská rada bude pozorne sledovať nomináciu na toto uvoľnené miesto, na ktoré by mal v súlade so zákonom o FNPV navrhovať zástupcu alebo zástupkyňu ministerstva financií poverený minister a predseda vlády Eduard Heger.

Viera

„Zástupcovia študentov veria, že so správnym nominantom alebo správnou nominantkou ministerstva financií môže Fond na podporu vzdelávania naďalej zohrávať kľúčovú úlohu pri sociálnom zabezpečení potrieb študentstva,“ uviedli zo ŠRVŠ.

Šofranko považuje svoje odstúpenie v situácii, keď nemala dôveru poverenej osoby z inštitúcie, ktorá ju nominovala do funkcie, za prejav politickej kultúry.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠRVŠ víta odstúpenie M. Šofranko z Rady Fondu na podporu vzdelávania: Bol najvyšší čas!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti