eReport.sk
Na snímke logo Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), a. s. Foto: tasr

SPP upozorňuje: Títo odberatelia plynu môžu požiadať o zmenu dodávateľa. K tomuto dátumu!

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o zmenu dodávateľa alebo neregulované ceny na rok 2025 do konca marca. Informoval o tom Ondrej Šebesta, hovorca akciovej spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  2. Vďaka pomoci ČR začal Ukrajine pomáhať aj Západ
  3. Dôchodcovia o odsúvaní na okraj spoločnosti

Zmena do konca marca

Spresnil, že odberatelia, ktorí majú v roku 2024 uzatvorenú zmluvu o združenej dodávke elektriny alebo plynu za regulovanú cenu, môžu požiadať svojho dodávateľa o ukončenie tejto zmluvy do 31. marca.

Táto zmena bude mať účinnosť od 1. januára 2025. V prípade, že ju neuskutočnia, zmluva sa im automaticky predlžuje na nasledujúci kalendárny rok.

Zraniteľná skupina

Upozornil, že zraniteľní odberatelia, ktorí chcú zmeniť dodávateľa alebo uzavrieť zmluvu o združenej dodávke elektriny alebo plynu za neregulované (trhové) ceny od 1. januára 2025, by mali doručiť výpoveď svojmu súčasnému dodávateľovi do 31. marca.

Šebesta dodal, že ak odberatelia chcú pokračovať v dodávke elektriny a plynu za regulované ceny a nechcú zmeniť dodávateľa, nemusia robiť nič.

Súčasná zmluva o združenej dodávke elektriny alebo plynu za regulovanú cenu sa im automaticky predĺži na celý kalendárny rok 2025.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SPP upozorňuje: Títo odberatelia plynu môžu požiadať o zmenu dodávateľa. K tomuto dátumu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre