eReport.sk
Foto: unsplash

Špecializovaný trestný súd rozhodol: Za vraždu exmanželky si Miroslav V. odsedí doživotie


Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku odsúdil Miroslava V. za úkladnú vraždu exmanželky na doživotný trest odňatia slobody. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, procesné strany sa môžu odvolať.

Trest by si mal Miroslav V. odpykať vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Dostal i trest prepadnutia veci. Zaplatiť musí dvom osobám aj nemajetkovú ujmu po 100.000 eur.

Súd podľa predsedníčky senátu vypustil z obžaloby tvrdenia, ktoré neboli vo veci podstatné. Svoju pozornosť zameral na to, aby zo skutkovej vety vyplývala časová postupnosť skutku, kto sa na ňom podieľal, a motív. Zdôraznila, že nie je pravda, že by nebolo obžalovanému umožnené, aby sa v tomto trestnom konaní bránil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke zľava minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD) a minister školstva, mládeže a telovýchovy ČR Mikuláš Bek
  2. Tomáš Taraba
  3. poslankyňa NR SR Zora Jaurová (PS)

Podľa obžaloby

Prokurátor podal na Miroslava V. vlani v septembri obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Miroslav V. si mal podľa obžaloby v roku 2016 objednať únos exmanželky do areálu skladu vo Veľkých Ripňanoch, následne ju mal usmrtiť a jej telesné pozostatky rozpustiť v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou.

Krajský súd v Trnave

Motívom konania mala byť najmä pomsta i skutočnosť, že proti exmanželovi vypovedala v ekonomických trestných veciach. Miroslav V. bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. Krajský súd v Trnave však vlani v apríli vyhovel prokurátorovmu návrhu a povolil obnovu konania. V rovnaký deň bolo Miroslavovi V. doručené uznesenie o vznesení obvinenia z úkladnej vraždy. Prípad sa posunul vpred vďaka nájdeniu plastového suda, v ktorom sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe fotokompozitných výplní, čiže zubných plomb.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Špecializovaný trestný súd rozhodol: Za vraždu exmanželky si Miroslav V. odsedí doživotie

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne