eReport.sk
Na snímke zľava minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD) a minister školstva, mládeže a telovýchovy ČR Mikuláš Bek
Na snímke zľava minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD) a minister školstva, mládeže a telovýchovy ČR Mikuláš Bek zdroj: tasr

Drucker a Bek sa dohodli na spolupráci: Disponujú takmer totožnými výzvami


Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD) a minister školstva, mládeže a telovýchovy ČR Mikuláš Bek sa dohodli na spolupráci medzi ich tímami.

Školské systémy sú totiž v oboch krajinách podobné, zároveň disponujú aj mnohými takmer totožnými výzvami. Pracovné tímy by mali koncom leta pracovať už nad konkrétnymi projektmi. Uviedli to vo štvrtok po spoločnom bilaterálnom stretnutí.

Využiť kapacity a zdroje na obidvoch stranách

,,Chceme využiť kapacity a zdroje na obidvoch stranách štátu na to, aby sme oveľa intenzívnejšie spolupracovali, pretože v niektorých projektoch sme začali skôr,“ poznamenal Drucker s tým, že, naopak, ČR je v popredí v iných oblastiach. Spolupracovať chcú napríklad na zmenách v základnom, strednom či vysokom školstve, financovaní regionálneho školstva či manažmente kvality škôl.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Má verejnosť dostatok objektívnych informácií?
  2. prengo cup
  3. uefa.com

Viac skúseností

Rovnako aj na potenciálnej výzve rozvíjať nové študijné programy. Ako príklad Drucker uviedol kurikulárnu reformu, s ktorou SR začala skôr. ČR pritom momentálne pracuje na zmene Štátneho vzdelávacieho programu. Viac skúseností má podľa neho, naopak, s výkonnostnými zmluvami vo vysokom školstve, ktoré sa na Slovensku teraz zaviedli.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drucker a Bek sa dohodli na spolupráci: Disponujú takmer totožnými výzvami

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne