eReport.sk
Miliardár Elon Musk.
Miliardár Elon Musk. Foto: tasr/ap

Milosrdný Musk? Novinári ohrozili jeho rodinu, miliardár však prichádza s nečakaným krokom!

Milosrdný Elon Musk? Twitter obnoví účty niektorých novinárov, ktoré boli pozastavené po tom, čo ich nový majiteľ tejto sociálnej siete Elon Musk obvinil z ohrozovania jeho rodiny. Oznámil to samotný Musk. TASR správu prevzala v sobotu z agentúry AFP.

Milosrdný Musk?

Musk uskutočnil na Twitteri prieskum, v ktorom sa pýtal, či by mal obnoviť zablokované twitterové účty teraz alebo o týždeň. Takmer 59 percent z 3,69 milióna ľudí zapojených do prieskumu uviedlo, že by ich mal obnoviť už teraz.

„Ľudia prehovorili. Účtom, ktoré zverejnili moju polohu, bude teraz zrušené pozastavenie,“

napísal Musk na Twitteri.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Start-up Neuralink amerického podnikateľa Elona Muska vo štvrtok oznámil, že získala súhlas amerických regulačných orgánov na testovanie svojich mozgových implantátov na ľuďoch.
  2. Musk končí

Len v priebehu piatka boli bez predchádzajúceho varovania z Twitteru odstránené účty niekoľkých novinárov z televízie CNN a denníkov The New York Times and The Washington Post. Títo novinári predtým zverejnili príspevky, v ktorých informovali o odstránení ďalšieho z účtov, ktorý monitoroval lety Muskovho súkromného lietadla.

„Bláznivý stalker“

Musk povedal, že tento krok bol nevyhnutný po tom, čo auto, ktoré viezlo jedno z jeho detí, sledoval v Los Angeles „bláznivý stalker“. Zdalo sa, že z incidentu obviňuje práve sledovanie letov jeho lietadla. Zablokovanie účtov novinárov na Twitteri kritizovali Európska únia, OSN či medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc (RSF).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milosrdný Musk? Novinári ohrozili jeho rodinu, miliardár však prichádza s nečakaným krokom!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php