eReport.sk
Dobitý Slovák Jozef Chovanec v cele na letisku v Charleroi
Dobitý Slovák Jozef Chovanec v cele na letisku v Charleroi

Žilinku zaujíma, čo sa stalo nášmu občanovi v Belgicku. Žiada informácie


Smrť Slováka v Belgicku opäť na pretrase. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka požiadal listom belgickú generálnu prokuratúru pri odvolacom súde v Mons o oznámenie akýchkoľvek skutočností, týkajúcich sa aktuálneho stavu konania v súvislosti s vyšetrovaním úmrtia slovenského občana Jozefa Chovanca. Žilinka o tom informoval na sociálnej sieti. 

„Rezortnú kolegyňu som zároveň požiadal o zaslanie konečného rozhodnutia vo veci, ak bola vec na území Belgického kráľovstva medzičasom skončená,“ doplnil. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  2. Dobitý Slovák Jozef Chovanec v cele na letisku v Charleroi
  3. Päť rokov od Chovancovej brutálnej smrti.

Jozef Chovanec zomrel v nemocnici 28. februára 2018, tri dni po policajnom zásahu v cele na belgickom letisku Charleroi. Zadržali ho v lietadle smerujúcom na Slovensko, podľa svedkov sa správal agresívne k posádke a voči privolaným policajtom.

V auguste 2020 unikli videozáznamy z policajnej cely, na ktorých je vidieť, ako búcha hlavou o dvere a krváca. Následne sa ho policajti pokúšajú násilím upokojiť, tvár má zakrytú dekou, policajti sa smejú a jedna policajtka dvíha ruku v podobe nacistického pozdravu. Posudok belgických lekárov ukázal, že príčinou smrti boli silné nárazy hlavou, ktoré mu spôsobili edém mozgu. Lekári zároveň skonštatovali, že zastavenie činnosti srdca vyvolala až injekcia od zdravotníkov, ktorí sa ho snažili upokojiť.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinku zaujíma, čo sa stalo nášmu občanovi v Belgicku. Žiada informácie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: