eReport.sk
Neprimeraný zásah belgickej polície voči Jozefovi Chovancovi. Foto: tasr

Štefanec o kauze Chovanec: Správanie policajtov bolo bezprecedentné, musí konať EÚ!

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) vyzval spolu s ďalšími piatimi slovenskými europoslancami eurokomisára pre spravodlivosť Didiera Reyndersa k urýchleniu vyšetrovania smrti Jozefa Chovanca po zásahu belgickej polície. Úmrtie Slováka musí byť podľa neho spravodlivo vyšetrené a vinníci potrestaní. TASR o tom v piatok informoval asistent europoslanca Jozef Šimko.

V oficiálnom liste Štefanec uviedol, že správanie policajtov voči slovenskému občanovi bolo bezprecedentné a za hranicou všetkých pravidiel belgického práva.  

„Smrť pána Chovanca zostáva neobjasnená už viac ako štyri roky. Táto situácia sa dotýka nielen Slovenska a Belgicka, ale aj Európskej únie. Dokonca nebolo vznesené ani jedno obvinenie,“ skonštatoval Štefanec.

Únia musí podľa neho vyslať jasný signál, že takéto správanie policajných zložiek voči občanom iných krajín tolerovať nebude.

Na rýchle vyšetrenie úmrtia Chovanca apelovala aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Úniky informácií z vyšetrovania podľa nej môžu prispieť k budovaniu nesprávneho dojmu a ovplyvňovaniu verejnej mienky o prípade. Svoje stanovisko tlmočila tento týždeň popoludní veľvyslancovi Belgického kráľovstva Ghislainovi D’Hoopovi na stretnutí na ministerstve.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štefanec o kauze Chovanec: Správanie policajtov bolo bezprecedentné, musí konať EÚ!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: