eReport.sk
Mária Kolíková. Foto: tasr

Príčina smrti Chovanca na belgickom letisku nie je jasná, informoval rezort Kolíkovej


Pravá príčina smrti Slováka Jozefa Chovanca na belgickom letisku nie je jasná. Potrebné bude zodpovedať ešte viaceré medicínske otázky. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

„Začiatkom tohto týždňa sa uskutočnila na belgickom letisku v Charleroi a v cele pri letisku rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k smrti pána Jozefa Chovanca. Aj vďaka účasti a intervenciám slovenských znalcov sa ukázalo, že pravý dôvod smrti pána Chovanca nie je možné jednoznačne stanoviť a bude ešte potrebné vyjasniť viaceré medicínske otázky,“ spresnil Bubla.

Znalci by sa mali znova stretnúť

Slovenskí aj belgickí znalci by sa mali znova stretnúť, aby spolu prešetrili príčinu smrti Chovanca berúc do úvahy výsledky rekonštrukcie.

Počas pondelka a utorka (27. – 28. 9.) sa uskutočnila rekonštrukcia udalostí, ktoré vo februári 2018 viedli k smrti slovenského občana Jozefa Chovanca (38). V pondelok bol zrekonštruovaný priebeh toho, ako Chovanca vytiahli z lietadla a odviezli do policajnej cely. V utorok sa vyšetrovatelia zamerali na to, čo presne sa stalo v cele, kde Chovanec strávil päť hodín. Pri rekonštrukcii boli prítomní všetci zúčastnení na udalostiach z februára 2018, ako aj svedkovia, humanitárni pracovníci a policajti.

Prokurátor má právomoc rozhodnúť

O rekonštrukcii prípadu sa rozhodlo už vlani v auguste, pandémia nového koronavírusu však tieto snahy oddialila. Vyšetrovatelia musia pripraviť oficiálnu správu o rekonštrukcii udalostí, ktorá bude zaradená do súdneho spisu. Vyšetrujúci sudca spis odovzdá prokurátorovi, ktorý rozhodne o stíhaní osoby alebo osôb označených za vinníkov. Aj keď vyšetrujúci sudca neoznačí nikoho za vinného, prokurátor má právomoc rozhodnúť, či chce alebo nechce niekoho súdne stíhať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dobitý Slovák Jozef Chovanec v cele na letisku v Charleroi
  2. Dobitý Slovák Jozef Chovanec v cele na letisku v Charleroi

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Príčina smrti Chovanca na belgickom letisku nie je jasná, informoval rezort Kolíkovej

KOMENTOVALI STE: