eReport.sk
Renáta Zmajkovičová Zdroj: tasr

Smeráčka sa pustila do Remišovej: Zvláštny svet, keď vicepremiérka nevie, akú máme DPH

Iba nedávno sa ministerka pre digitalizáciu Veronika Remišová pozastavovala nad vyhláseniami svojich koaličných kolegov. Nepáči sa jej totiž, že sú ochotní podporiť nápad referenda o predčasných voľbách.

„Zrejme neexistuje žiadna iná krajina na svete, kde sa traja koaliční lídri vehementne domáhajú referenda o predčasných voľbách, prípadne avizujú, že takýto zákon predložia do parlamentu,“ frflala vicepremiérka a pomohla si aj citátom: „V akom zvláštnom svete žijeme?

Bývalá podpredsedníčka parlamentu a smeráčka Renáta Zmajkovičová toto horekovanie štipľavo okomentovala. „Podpredsedníčka vlády sa nám na smrť preľakla, že by patetické vyjadrovanie jej troch koaličných kolegov o podpore zákona o referende vzťahujúci sa na predčasné voľby, mohlo byť pravdivé. Ešte viac ju naľakali a pobúrili ich slovné preteky o možnosti predloženia takéhoto zákona do parlamentu,“ spustila Zmajkovičová na sociálnej sieti a pokračovala.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Do Remišovej sa pustila Zmajkovičová. – Foto: tasr

Áno zvláštny svet, keď sa strana Za ľudí bojí názoru ľudí v referende. Áno zvláštny svet, keď sa strane Za ľudí míňajú poslanci v parlamente. Áno zvláštny svet, že pre Veroniku je to len nepatrný detail s počtami. Áno zvláštny svet, keď predsedníčka strany Za ľudí má obavy z iného názoru vlastných ľudí. Áno zvláštny svet, keď podpredsedníčka vlády, ktorá cez svoj rezort spravuje našu republiku, nevie aká výška DPH je na Slovensku,“ skritizovala Remišovú.

Čítajte viac:

Vicepremiérka totiž nevedela v diskusii správne odpovedať na divácku otázku, aká je súčasná výška DPH. „Samozrejme,“ odpovedala na otázku, či vie, akú máme na Slovensku DPH. „21 percent,“ smiala sa Remišová. Výška základnej sadzby DPH je u nás ale 20 %. „Lebo ostatní politici nikdy nespravili chybičku, viď minister financií pán Kažimír so svojím grafom,“ bránila sa neskôr vicepremiérka.

Zdroj: video:yt/tvmarkiza


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smeráčka sa pustila do Remišovej: Zvláštny svet, keď vicepremiérka nevie, akú máme DPH

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti