eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

Smeráci v parlamente opäť neuspeli. Plénum zamietlo ich uznesenie

BRATISLAVA – Poslanci Národnej rady za stranu Smer-SD v parlamente opäť neuspeli. Plénum odmietlo ich uznesenie o nežiaducom cenovom vývoji.

Plénum Národnej rady (NR) SR dnes neprijalo uznesenie k prerokovaniu verejnej cenovej politiky a opatrení na zamedzenie nežiaduceho cenového vývoja. Predložili ho poslanci opozičného Smeru-SD. Informuje o tom TASR.

Vývoj cien má významný vplyv na ekonomický rozvoj

Poslanci navrhovali prerokovanie základných otázok verejnej cenovej politiky na schôdzi NR SR do 17. júna. Súčasne navrhovali prijatie opatrení na zamedzenie, respektíve zmiernenie nežiaduceho cenového vývoja základných potravín, ostatných životne dôležitých tovarov, energií a pohonných látok.

Bude vás zaujímať:

  1. predajňa rôzny tovar predvianočná nákupná horúčka obchodný reťazec nákupný košík nákup mäsový regál
  2. Na archívnej snímke z 19. marca 2022 žena s ukrajinskou vlajkou stojí pred ruskými vojakmi počas zhromaždenia proti ruskej okupácii v ukrajinskom meste Cherson.
  3. plynovod Vojany Užhorod
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva


Predkladatelia konštatovali, že vývoj cien má významný vplyv na znižovanie životnej úrovne a sociálny a ekonomický rozvoj Slovenska. Poukázali tiež na to, že krajiny Európskej únie (EÚ) robia rôzne kompenzačné opatrenia na zmiernenie dosahu nárastu cien na životnú úroveň obyvateľstva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smeráci v parlamente opäť neuspeli. Plénum zamietlo ich uznesenie

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti