eReport.sk
Ukrajina, Slovensko, polícia
Ilustračná snímka. Foto: polícia

Útok na dočasné útočisko Ukrajincov? V Klokoči v noci zasahovala polícia!

V dočasnom útočisku pre Ukrajincov v obci Klokoč v Detvianskom okrese zasahovala polícia. TASR o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková s tým, že preveriť boli správu o útoku na tento príbytok.

Pripomenula, že udalosť sa stala v pondelok (28. 3.) v nočných hodinách pri chate, v ktorej bývajú ukrajinské deti a ženy. Tie útok vystrašil a zavolali starostu obce, ktorý privolal policajtov. „Pred chatou malo zastaviť auto s neznámymi osobami, ktoré mali niečo vykrikovať. Ženy slovám celkom nerozumeli a zľakli sa. Po príchode polície na miesto pri chate už vozidlo nebolo,“ podotkla hovorkyňa s tým, že hliadka prezrela aj okolie. Žiadne podozrivé auto však nespozorovala. „Okolie chaty počas pondelkovej noci naďalej monitorovali a budú v tom pokračovať aj naďalej,“ zdôraznila.

Podľa nej polícia v Detve tento prípad rieši ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Jeho objasňovanie pokračuje, vypočuli aj ukrajinské ženy. „To, že v aute prišli v pondelok v noci pred chatu dvaja ľudia, potvrdili,“ konštatovala Kováčiková. Doplnila, že uviedli aj ďalšie informácie, ktoré však pre objasňovanie nebudú policajti zverejňovať.

„Ak mate informácie, ktoré by mohli pomôcť k objasneniu tejto udalosti, oznámte ich na ktoromkoľvek útvare polície alebo na telefónnom čísle 158,“ ukončila hovorkyňa.

Zdroj: fb/krpzbb

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ukrajinskom hraničnom priechode v obci Vyšné Nemecké.
  2. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. Utečenkyňa, ktorá má nalakované nechty vo farbách ukrajinskej vlajky, drží rukloväť kufra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Útok na dočasné útočisko Ukrajincov? V Klokoči v noci zasahovala polícia!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti