eReport.sk
Slovensko zasiahla šokujúca správa o úmrtí obľúbeného herca a hudobníka. Vo veku 43 rokov nečakane zomrel Daniel Heriban.
Slovensko zasiahla šokujúca správa o úmrtí obľúbeného herca a hudobníka. Vo veku 43 rokov nečakane zomrel Daniel Heriban. Foto: TASR

FOTO Obrovský ŠOK! Zomrel obľúbený herec Daniel Heriban


Slovensko zasiahla šokujúca správa o úmrtí obľúbeného herca a hudobníka. Vo veku 43 rokov nečakane zomrel Daniel Heriban. Informáciu o jeho smrti priniesli noviny JOJ. Zomrieť mal vo svojom dome vo Svätom Juri.

Podľa informácií TV JOJ sa Heriban necítil dobre a sťažoval sa na bolesti chrbta. Pre zdravotné komplikácie mu bola privolaná záchranka. Tá mu však už vraj nedokázala pomôcť. U herca došlo k zástave srdca. „V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,“ uviedol pre TV JOJ hovorca záchranárov Martin Balko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Smutná správa z Česka
  2. Navždy odišiel známy slovenský maliar
  3. Svet filmu prišiel o legendu

Dano Heriban, ako mu v hereckom svete hovorili, patril k úspešným a obľúbeným hercom posledných 15 rokov. Narodil sa v Trnave. Bol úspešným nielen hercom ale aj skladateľom a hudobníkom. Hudbe sa venoval už ako dieťa.

Viackrát sa predstavil v trnavskej Improlige, kde mal možnosť zaujať publikum. Tam sa zrodila myšlienka viac načrieť do hereckej branže. Neskôr sa dopracoval k spolupráci s Jakubom Nvotom, ktorý bol jedným z vedúcich postáv študentského divadla. Dano je absolventom Konzervatória (odbor akordeón) a Vysokej školy múzických umení (odbor herectvo).

Získal divadelné DOSKY aj cenu OTO

Chuť a cit pre obe povolania sa uňho teda ani po rokoch nestratili. Trikrát sa mu podarilo vyhrať prestížne divadelné ocenenie Dosky. Dvakrát za výkony na javisku a raz za svoju hudobnú tvorbu. V roku 2016 aj 2017 sa stal držiteľom televízneho ocenenia OTO. Od roku 2014 je členom Činohry Slovenského národného divadla. Bol dvakrát ženatý, z prvého manželstva má syna Thea, jeho druhý syn sa narodil v roku 2016. Žil striedavo v Martine a vo Svätom Jure.

V pamäti divákov však nepochybne zostane ako Ďuro z obľúbeného seriálu Horná Dolná.

Jeho smrť prišla skutočne nečakane. Len pred pár dňami zverejnil na sociálnej sieti spoločne fotografie s manželkou.

Dano Heriban na prechádzke z manželkou. Fotografie zverejnil 20. mája 2023, o štyri dni nato zomrel. Foto: FB/danoheribanofficial
Dano Heriban na prechádzke z manželkou. Fotografie zverejnil 20. mája 2023, o štyri dni nato zomrel. Foto: FB/danoheribanofficial

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Obrovský ŠOK! Zomrel obľúbený herec Daniel Heriban

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: