eReport.sk
Navždy odišiel známy slovenský maliar
Ilustračná snímka, foto:tasr

Smutná správa: Zomrel svetoznámy spisovateľ! Bol hlasom generácie autorov

Zomrel svetoznámy spisovateľ. Vo veku 73 rokov zomrel v piatok v Spojených štátoch uznávaný britský spisovateľ Martin Amis. Jeho úmrtie v sobotu potvrdil jeho agent Andrew Wylie.

Amisova manželka, Isabel Fonsecaová podľa agentúry AFP uviedla, že jej manžel zomrel na komplikácie spojené s rakovinou pažeráka. Spisovateľ skonal vo svojom dome na Floride.

Zomrel svetoznámy spisovateľ

Amis bol synom známeho britského spisovateľa Kingsleyho Amisa. Martin Amis bol popredným hlasom generácie spisovateľov, medzi ktorých patrili jeho dobrý priateľ, už zosnulý Christopher Hitchens, Ian McEwan a Salman Rushdie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Putin tlačí na vládu
  3. ako to teda je?
  4. Macron, vpravo, a Zelenskyj

K jeho najznámejším dielam patria romány Peniaze a Informácie, ako aj jeho memoáre Experience. V roku 2008 ho britský denník The Times zaradil medzi 50 najväčších britských spisovateľov od roku 1945.

Filmové adaptácie

Filmová adaptácia Amisovej knihy Zóna záujmu mala v sobotu premiéru na filmovom festivale v Cannes, kde zaznamenala úspech. Film o nacistickom veliteľovi, ktorý žije so svojou rodinou vedľa koncentračného tábora Auschwitz, režíroval Jonathan Glaze.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutná správa: Zomrel svetoznámy spisovateľ! Bol hlasom generácie autorov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php