eReport.sk
Svet filmu prišiel o legendu
Rakúsky herec Helmut Berger, foto:ig

Svet filmu prišiel o legendu: Zomrel známy rakúsky herec! Označovaný za najkrajšieho muža na svete

Svet filmu prišiel o legendu! Vo veku 78 rokov zomrel vo štvrtok v Salzburgu rakúsky herec Helmut Berger, ktorý bol v 60. a 70. rokoch hviezdou európskej kinematografie, pričom sa preslávil najmä rolami vo filmoch talianskeho režiséra Luchina Viscontiho.

Svet filmu prišiel o legendu

Berger zomrel „pokojne, ale napriek tomu nečakane“ vo štvrtok skoro ráno vo svojom rodnom meste Salzburg, napísal hercov agent na webovej stránke jeho manažérskej spoločnosti.

Zomrel známy rakúsky herec

Berger sa narodil 29. mája 1944 v rakúskom meste Bad Ischl. V roku 1964 pracoval ako komparzista v Ríme, kde ho objavil Visconti, ktorý mu v roku 1966 dal prvú úlohu vo filme. Medzinárodné uznanie Berger získal za svoj výkon vo filme Súmrak bohov (1969), za ktorý bol nominovaný na cenu Zlatý glóbus.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Pri stredajšom ostreľovaní Ukrajiny ruskými silami zomrelo najmenej osem ľudí a 17 utrpelo zranenia.
  3. Už by naozaj stačilo!

Po boku hercov ako Burt Lancaster, Claudia Cardinale, Elizabeth Taylorová či Romy Schneiderová hral Berger významné úlohy. Aj v ďalších filmoch Viscontiho, ktorý bol súčasne i jeho životným partnerom. Objavil sa i vo filmoch Vittoria De Sicu, Massima Dallamana či v tretej časti Krstného otca, ktorý režíroval Francis Ford Coppola. Celkovo počas kariéry Berger natočil okolo 80 filmov.

Zdravotné problémy

Po Viscontiho smrti v roku 1976 sa Berger na istý čas presťahoval do Spojených štátov. V 80. rokoch, keď bol v tlači ešte stále označovaný za „najkrajšieho muža na svete“. Účinkoval v ságe Dynastia v úlohe drogovo závislého gigola. V dôsledku série zdravotných problémov Berger v novembri 2019 oznámil ukončenie svojej hereckej kariéry.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet filmu prišiel o legendu: Zomrel známy rakúsky herec! Označovaný za najkrajšieho muža na svete

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti