Slovensko vysoko prehralo proti Švajčiarsku
Slovensko vysoko prehralo proti Švajčiarsku, foto:tasr

Slovensko sa videlo ako majster sveta: Prišla studená sprcha v podobe Švajčiarov a návrat do reality!

Slovensko nezvládlo svoje štvrté stretnutie na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige proti Švajčiarsku. Hokejisti s helvétskym krížom na hrudi, vystavili doposiaľ nezdolaným Slovákom vysoký účet v podobe ôsmych gólov.

Zverenci Craiga Ramsayho stretnutie nezvládli a zápas prehrali vysoko 1:8. Pri tom hráčov z krajiny zo srdca Európy, slovenskí hokejisti v prvej tretine prestrieľali v pomere 12:4.  Slováci klesli v tabuľke o skóre na tretie miesto s 9 bodmi, druhí Helvéti majú rovnaký počet bodov. O triumf Švajčiarov sa najvýraznejšie pričinili dvojgóloví Gregory Hofmann a Romain Loeffel.

Slovensko nezvládlo zápas proti Švajčiarsku

Piaty zápas na šampionáte odohrajú Slováci v sobotu o 19.15 SELČ proti Dánsku, Švajčiari sa v rovnaký deň o 15.15 predstavia proti Rusku. V úvode tretej tretiny sa zopakoval scenár z úvodu druhej. Švajčiari hrali presilovku a Meier v nej zaznamenal tretí gól. Onedlho to mohlo byť už 6:0, ale Hudáček výborne zasiahol po blafáku Vermina.

Na druhej strane trafil Lantoši spojnicu a o pár sekúnd neskôr prekonal Hudáčka Kurashev. Hladkú prehru Slovenska potom zmiernil Krištof, keď zužitkoval prihrávku Cehlárika, ale po ďalších využitých presilovkách si Helvéti pripísali zaslúžený triumf.