eReport.sk
Aká bude kompenzácia
Na snímke zľava predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO), náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniel Zmeko a minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po rokovaní Vlády SR k poslaniu stíhačiek MIG-29 na Ukrajinu v Bratislave 17. marca 2023. Foto: TASR

VIDEO JE TO DEFINITÍVNE! Vláda posiela naše Migy Ukrajine. Rozhodnutie padlo online

Slovensko pošle na Ukrajinu stíhačky MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub. Dočasne poverená vláda Eduarda Hegera o tom rozhodla na piatkovom online rokovaní. Heger o tom informoval na tlačovej konferencii.

Medzinárodná dohoda bola podľa Hegera schválená na vláde jednohlasne. Deklaroval, že o darovaní techniky rozhodol kabinet v súlade s Ústavou SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Naďova cesta
  3. Bude si Ukrajina vyberať slovenskú vládu?
  4. Sebavedomie vďaka Ukrajine?
  5. Konečne niekto?
  6. Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám

Ešte vo februári ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oficiálne požiadal Slovensko o dodanie stíhačiek MiG-29 na obranu pred ruskou agresiou. Heger vtedy povedal, že Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo.

Naď: Slovensko pošle na Ukrajinu stíhačky MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub

Zdroj: tasr

Dočasne poverený premiér o dnešnom rozhodnutí informoval aj na sociálnej sieti. „Vláda stojí na správnej strane dejín,“ znel komentár na facebooku Eduarda Hegera.

Zdroj: https://www.facebook.com/premier.sr

Zdroj: tasr, FB


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO JE TO DEFINITÍVNE! Vláda posiela naše Migy Ukrajine. Rozhodnutie padlo online

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php